Únor 2008

Úvod a jedna nedokončená básnička

21. února 2008 v 9:49 | Kašmatka |  Moje básničky
ÚVOD
První bych chtěla říct, že tato básnička není ještě dokončená.... od té doby, co jsem byla u psychiatra, protože si mamka myslela, že nejsem normální...když vymýšlím smutné příběhy, o lásce smrti...apd. básničky... a písničky...symbolizující to samé, přestávám si raději psát do svých sešitků a deníků, a zavádím si na blogu deník .... a chtěla bych vás poprosit....nekopírujte mé básničky....pokud byste opravdu chtěli a pro něco důležitého potřebovali tak určitě můžete :o)) Ale abyste to uveřejňovali jako svůj výtvor....to mi připadá trošku hnusný, nemyslíte? Mno, já to nebudu zamykat.....jako třeba na ostatních blozích, vím, jaké to je....stalo se mi to asi 5x, že jsem si chtěla zkopčit obrázek...... a objevilo se tam okno : ,,Nekopírujte, napište mi, a já vám to pošlu...." pěkně hnusný, taky jsem tam napsala ,,pěknej" komentík :-D :-D Takže už proto, to nebudu zamykat,....jsem si jistá, že kopírovat to budete jen pro vlastní potřebu.... a nebude to vydávat jako své, Mno myslím, že by to stačilo...tak se mějte... a přeju KRÁSNEJ ZBYTEK DNE.
MRTVÁ LÁSKA
Leží v okoji,
celá od krve.
Nic ji již nevzbudí,
srdce už netepe.
Byla to láska,
láska až za hrob...
Tolik ho milovala,
srdce jí probodl...
jen ostrý hrot.
Řekl jí : že milovat ji nemůže
že by jí ublížil....
Tak kdo ji ted pomůže?
Když si vše uvědomil.
Zjistil, že jen pro ni tu je,
a že jen pro ni žije.

Láska je propast

21. února 2008 v 9:36 | Kašmatka |  Moje ůvahy...
Láska, že jsou dva?
Láska, že jsou pár?
Láska, že je dar?
Láska je propast,
láska je jáma,
když do ni spadneš nevíš kudy ven.
Drží Tě uvnitř sebe,
a Ty víš,
že nemáš kam utéct.
Trápíš se a trýzníš,
ona se jen směje,,,,
směje se svým chechotavým hláskem,
hlasem tak pohrdavým a veselým....
sama-sebe-uspokojícím,
že opět někoho chytla do svých pastí.
Někoho,
kdo měl o lásce stejně mínění jako já.
Že láska je něco překrásného,
něco co Tě drží nad vodou,
když si myslíš,
že všechno už skončilo
a, že nemáš pro co žít.
Ne, ten člověk se mýlil stejně jako já,
láska není krásný cit....
láska je jen bolest a pocit úzkosti.
NENÁVIDÍM LÁSKU!!!
ŚTEJNĚ JAKO NENÁVIDÍM TEBE !!!!!Praktické a jmodní přívěsky na mobil

16. února 2008 v 13:42 | Kašmatka |  Co se nosí? Rady!!

Praktické a módní přívěsky na mobil

Aktuálním novým trendem v příslušenství, který před několika měsíci zaplavil takřka celý svět, je přívěsek. Nemáte ho? Nejste "in"! Čím originálnější, tím lepší. Čím více věcí na něm, tím více cool!

Jak se tento trend objevil? Začalo to klasickými plyšáky. Malá myška či pejsek bylo roztomilé zpestření šedé krabičky. Sledujete pravidelně seriál Simpsonovi? Pořiďte si na váš mobil gumovou postavičku Homera nebo Barta. Miluje váš partner auta? Kupte mu malý dárek. Jeho vysněné auto jako přívěsek. Uvidíte, jak nadšený bude. V několika posledních měsících se stal přívěsek na mobilní telefon také záležitostí vysoké módy. Všichni významní světoví módní návrháři přicházejí se svými limitovanými edicemi. Jsou originální, třpytí se a většinou je nekoupíte za méně než 1000 Kč.
Ne každý přívěsek k mobilu však musí plnit pouze okrasnou funkci. Jeden japonský e-shop nedávno začal nabízet elegantní kovový přívěsek, který slouží jako pouzdro na léky. Jak funguje? Jednoduše - přívěsek je šroubovací tobolka. Konečně můžete mít vždy po ruce třeba léky na bolest hlavy nebo antikoncepční pilulky, na které většina žen zapomíná. Stačí si nastavit upomínku v mobilu. Pravděpodobnost, že zapomenete, je teď minimální. Jediné, co bych tomuto přívěsku vytkla, je červený křížek na jeho obalu.
Jaké další přívěsky mohou zdobit váš mobil? Na českých e-shopech můžete nalézt čistítko na upatlaný mobil, drobnou svítilnu, malý zapalovač nebo nůž spojený s otvírákem. Z těch elegantních např. přívěsky na mobil Swarovski. Tak pro jaký jste se rozhodla vy?

Jak být IN a nezmrznout? ..

16. února 2008 v 13:40 | Kašmatka |  Co se nosí? Rady!!

Jak být IN a nezmrznout

Chladná rána a večery aprílového počasí jsou ideální pro to obléknout sáčko s kapucí. Nejde o žádnou novinku, sáčka s kapucí jsou v našich šatnících zabydlená už nějakou dobu. Paní Móda je neúprosná, ale tento kousek oděvu prošel bez výhrad a můžeme ho nosit i nadále, aniž bychom způsobily módní faux pas.

Letošní jaro je obzvláště vypečené a dává zabrat nejednomu šatníku. Ráno je zimomřivé, poledne neuvěřitelně tropické a večer opět chladný. Toto počasí je oříškem pro mnoho žen. Ženy, na rozdíl od většiny mužů, stále řeší "co" si vezmou na sebe, "co" si mají obléci ten který den, "co" si mají koupit, "co" si mají zabalit na dovolenou, "co" je IN a co je už dávnou OUT.

Většina žen má ráda sportovně-elegantní módu. Sáčka jsou mezi ženami velmi oblíbená a nikterak "nesvazují". Mikiny jsou věčným undergroundem, který poskytuje dostatečný pocit pohodlí. Ideální kombinací obojího je sako s kapucí, která je odepínatelná. V případě této kombinace nejde jen čistě o výsadu žen.

Vzhledem k tomu, že mikiny a tudíž i kapuce jsou ryze sportovní záležitosti, jsou i sáčka sportovnějšího střihu. Elegantní či společenské sako by nebylo úplně tím pravým ořechovým. Daleko lepší variantou je sako ze strečového materiálu, manšestru či bavlny. Velmi slušivé je také denimové sáčko. Kapuce může i nemusí mít šňůrky.

Sako s kapucí je univerzálnější nežli jeho základní variace bez kapuce. Ponecháte-li si kapuci, bude váš vzhled sportovnější, a hlavně vám bude tepleji na krk. Rozhodnete-li se během dne kapuci odepnout a uložit do kabelky, získáte elegantnější vzhled. Přijde-li vám i tak, že byste ráno a večer mohla prochladnout, můžete zvolit sako v kombinaci s mikinou. Bude vám sice tepleji, ale během dne budete mít trošku větší problém se skladováním mikiny.

Barevné kombinace bývají různé. Kapuce je však z pravidla světlejší, než-li barva saka. Nejčastější variantou je šedá, bílá či khaki barva kapuce. Sako bývá v tmavších tónech zelené, khaki, černé či béžové. Výjimkou však nejsou ani bílá či růžová sáčka.

Co si mají oblékat brunetky a černovlásky?

16. února 2008 v 13:37 | Kašmatka |  Zajímavosti a jiné

Co si mají oblékat brunetky a černovlásky?

Když si prohlédnete módní časopisy, někdy vás možná napadne, jaké barvy vám vlastně nejvíce sluší. Listujete stránkou po stránce a snažíte se objevit fotografii ženy, která se nejvíce podobá vašemu typu. Modelku, herečku, prostě známou osobnost, o které se právě píše. Zkoumáte image Lucie Bílé, sem tam se pozastavíte u portrétu Andrey Verešové nebo Evy Aichmajerové. A co potom celým světem zbožňovaná Angelina Jolie? Ano, všechny jmenované ženy spojuje fakt, že mimo svou popularitu se pyšní tmavšími vlasy, jsou brunetky. Každá se snažíme vypadat co nejlépe, i v těch nejobyčejnějších dnech nechceme kazit radost sobě ani ostatním.

Co na sebe?

Představte si: máte celé dva dny volna a neomezenou výši konta. Musíte celou dovolenou nakupovat oblečení a doplňky. A jen a jen pro sebe. Že se nezlobíte ? Dokonce ani vize sladkého nicnedělání a sledování videa nemůže touhu po nakupování zastavit. Jak byste mohla pohrdnout možností koupit si na sebe něco nového, moderního? Na chvíli se zasníte a zapřemýšlíte, co by vás nejvíce mělo oslovit, abyste při domácí módní přehlídce nemusela litovat utracených peněz.

Barevná typologie vás většinou řadí k zimnímu typu. To v případě, že máte velmi světlou pleť a tmavě hnědé až černé vlasy. Tmavé, ale i světlé odstíny očních duhovek jako je hnědočerná, tmavě modrá, modrošedá, modrozelená, zelená a blankytně modrá. K zimním kráskám patří i majitelky olivové až velmi snědé pleti. Pokud vaše vlasy září na slunci v barvě medu, budete spíše patřit k ženám podzimního typu. Tady bych doporučila nahlédnout do příspěvku o rusovláskách, protože jejich typ vám bude bližší než Sněhurka nebo čokoládová princezna.
S přihlédnutím k barevnému podzimu a nastávající zimě si v tom nekonečném nakupování všimnete spíše oblečení, které vás zahřeje a ochrání před nepříznivým počasím.

Měly by vás oslovit barvy chladnějších odstínů a jasných tónů. Sluší vám snad celá škála modré (až na tu s teplejším nádechem, ta padne lépe blondýnkám). Pokud máte světlé, například modré oči, můžete si klidně dovolit nevšední experiment a pořídit si třeba semišový kabát v barvě moře. Černá vám sluší také, ale té je na ulici tolik, že se vám do toho nudného temného davu nechce vstoupit. Tmavou modrou a černou si jistě ráda vyberete při koupi večerních šatů. Dodá vám ještě více na tajemnosti a budete se cítit maximálně přitažlivá.

Ať už budou vaše nákupní tašky obsahovat svetříky, trička, košile, šaty, kabáty, bundy nebo sportovní výbavu, obsah by měl zářit a chladit zároveň. Kromě modré bude dobrá volba odstínů fialové, sytě růžové. stříbrné a šedé, šarlatově rudé až bordó, sněhově bílé a pokud máte oříškové oči i jasně oranžové. Teplé tóny raději vynechte, i když po několikáté návštěvě solaria nebo dovolené u moře vám bude slušet i vanilková žlutá.

Kosmetické rady

V oddělení s kosmetikou neuděláte chybu, když se zaměříte opět na zimní barvy, jako je fialová, šedomodrá a růžová. Make-up vyberte podle odstínu pleti tak, aby nedošlo k silnému kontrastu s krkem a dekoltem. Při slavnostních příležitostech nanesete barevný podklad i tam, ale ve všední den si nejspíše nalíčíte jen pleť na tváři. Pokud máte velmi výrazné rysy, vyvarujte se kontrastního líčení. Mohla byste dosáhnout vulgárního dojmu, který nepůsobí příliš přitažlivě. Není nad přirozenost a podtržení předností jemným doladěním. Řasenka se doporučuje černá a tmavě hnědá, jestli jste majitelkou hustých tmavých řas, nemusíte ji používat vůbec nebo ve velmi malém množství. Alespoň nebudete muset kontrolovat přes den její rozmazání, které působí špinavě.
Rty si budou libovat v hnědých a červených odstínech. Pokud jste světlejší bruneta, bude vám slušet i jemná růžová. Opět platí méně je více, a tak stačí často jemný lesk v daných barvách, který dodá rtům na objemu, než silný nános tmavé barvy. U jasně červené se ale nespletete, pokud jste typ sněhurky a rozhodly jste se zahalit do černé. Jasná červená pak skvěle podtrhne jinak trochu smutný dojem.

A jaké zvolit doplňky?

Platí nepsané pravidlo, že dosažení vkusného dojmu dosáhneme volbou doplňků ladících s oblečením. Kabelka a boty by měly být ze stejného nebo podobného materiálu, nejlépe v barvě šperků a pokrývky hlavy. V zimním období nás především zahřejí různé čepičky, kloboučky, šály, rukavice a pořádně teplé boty s vyšší podrážkou, například kozačky nebo kotníčkové boty a moderní " válenky" v severském stylu. Zmíněné rukavice by měly být stejně barevné jako šála popř. pokrývka hlavy.

Že je konec dvou volných dnů a vy jste ještě s nakupováním neskončila? Není divu, měla jste toho tolik na výběr. Jestli jste vybrala dobře, budete hvězdou následujících dní.
br2br3br4br5

Michael Scofield - fotečky

8. února 2008 v 13:05 | Kašmatka |  Prison Break!!

Fernando Sucre-Amaury Nolasco

8. února 2008 v 13:02 | Kašmatka |  Prison Break!!

Amaury Nolasco-Fernando Sucre

JMÉNO: Fernando Sucre
VĚZEŇSKÉ ČÍSLO: 89775
UMÍSTĚNÍ: Blok s nízkou ostrahou, křídlo A, cela 40
ZLOČIN: Ozbrojená loupež
ROZSUDEK: 5 let
ČAS ZBÝVAJÍCÍ DO KONCE ROZSUDKU: 4 roky, 1 měsíc
ZPŮSOBILOST PRO PODMÍNĚNÉ PROPUŠTĚNÍ: 1 rok, 4 měsíce
Postava:
Fernando Sucre se narodil v Chicagu. I když většinu svého času trávil někde venku na ulici, tak po většinu života se nedostával příliš do konfiktu se zákonem. Až jedné noci, kdy přepadl obchod s lihovinami v Ecuadoru, ikdyž s nenabitou zbraní. Policie však přijela moc rychle nato, aby stihl někam utéct, a tak byl na místě zatčen. Ihned po nástupu do Fox River si udělal vizitku slušného vězně. Požádal o co možná nejmilosrdnější rozsudek, aby mohl být se svou dívkou, Maricruz Delgado. Sucre potkal Maricruz před třemi roky. Šest měsíců předtím se Maricruz přistěhovala do New Yorku kvůli práci nákupčí pro významnou Manhattanskou módní společnost. O měsíc později se Sucreův bratranec Hektor také přestěhoval do New Yorku. Svým přátelům řekl, že ho přesunula společnost, ale ti, kteří ho znají, tak jim je jasné, že se sem přestěhoval kvůlu Maricruz, která se mu také líbí.
Další poznámky:
Vězeň má povolené návštěvy od Maricruz Delgado.Vězeň je ohodnocený stupněm C a je mu povolena práce ve věznici.
Herec:
Amaury Nolasco, rodák z Portorika, studoval biologii jako řádný student na Univerzitě v Portoriku. Zpočátku zamýšlel studovat na doktora na lékařské škole, ale co osud nechtěl, byl oblíbencem ředitele, který ho ihned obsadil do jeho první televizní reklamy. Po několika takových rolích se Nolasco přestěhoval do New Yorku, kde trénoval v American British Dramatic Arts School. Vypracovával se v Shakespearových dramatech, jako mladý herec se zaměřoval na techniku jazyka, tvrdě na sobě pracoval a stále jsme ho mohli vidět na jevišti. Brzy potom Nolasco začal hostoval v různých televizních pořadech jako "Arli$$", "CSI: Kriminálka Las Vegas" a "ER". Svou první významnější roli dostal ve filmu jak "Orange Julius" a v pokračování tuningové trháku "Rychle a zběsile 2". Spoluúčinkoval také ve filmu "Mr. 3000" jako protivník Bernia Maca. Mimojiné také hostoval ve filmech "George Lope", "Zrození Evy" a "C.S.I.: New York". V budoucnu ho lze také vidět v komedii "The Benchwarmers" spolu s Robem Schneiderem a Davidem Spadem. Když zrovna netočí v Chicagu, tak je v Los Angeles a hraje golf či tenis

Dominik Purcell-Lincoln Burrows

8. února 2008 v 13:01 | Kašmatka |  Prison Break!!

Dominik Purcell-Lincoln Burrows

JMÉNO: Lincoln Burrows
VĚZEŇSKÉ ČÍSLO: 19138
UMÍSTĚNÍ: Blok cel smrti, buňka 18
ZLOČIN: Vražda prvního stupně, s přitěžujícími okolnostmi vystřílení zásobníku
ROZSUDEK: Smrt popravou
ČAS ZBÝVAJÍCÍ DO KONCE ROZSUDKU: Jeden měsíc
ZPŮSOBILÝ PRO PODMÍNĚNÉ PROPUŠTĚNÍ: Chovanec není způsobilé pro podmíněné propuštění
Postava:
Lincoln už od mládí směřoval do Fox River. Poté, co opustil Morgan Park High School v 10. třídě, se několikrát dostal do problémů se zákonem. Mezi jeho dřívější tresty patří: dva měsíce pro krádež, tři měsíce pro škodu na majetku, šest měsíců za ublížení na zdraví, šest měsíců pro držení drog, deset měsíců za ublížení na zdraví. Burrows se cítil nevinný, ale ve všech případech souvisejících se smrtí Terrence Steadmana, bratra viceprezidenta USA, byl usvědčený. 12. března byly Lincolnovy konečné žádosti na odvolání se odepřeny a datum popravy bylo naplánováno na 11. květen.
Další poznámky:
Vězeň má povolené návštěvy s Michaelem Scofieldem - jeho bratr, Timem Gileshisem - právní zástupce, LJ Burrowsem - jeho syn, Lisou Rix - synova matka, a Sue Parsons - reportérka The Headline Press. Tento vězeň je ohodnocený stupněm C a je schválen pro práci ve vězeňském průmyslu. Burrows je ve věznici známý jako "Linc the Sink." ("Linc odpad")
Herec:
Dominic Purcell se proslavil ve filmech jako "Blade: Trinity", kde hrál protivníka Wesleyho Snipese, a ve filmu" Divoká posedlost " jako protivník Giny Gershon. Purcell vyrůstal v Austrálii, kde navštěvoval prestižní Australiana Theatre pro mladé lidi. Po začátku svého studia navštěvoval západní australskou akademii hereckých umění spolu s herci, jako jsou Hugh Jackman a Francis O'Connor. Po promoci přijal hlavní roli v australském televizním dramatu "Raw FM". Brzy potom hrál Purcell ve filmu "Mission Impossible 2" s Tomem Cruisem v hlavní roli. Mezi jeho další významné filmy patří "Equilibrium" a "The Visitors".

Seznam filmů:
 1. Primeval (2007) (natáčí se) .... Tim Freeman
 2. "Prison Break" .... Lincoln Burrows
 3. The Gravedancers (2005) .... Harris McKay
 4. "North Shore" - The Ex-Games (2005) TV seriál .... Tommy Ravetto
  - Shark (2005) TV seriál .... Tommy Ravetto
  - Catwalk (2004) TV seriál .... Tommy Ravetto
  - Sucker Punch (2004) TV seriál .... Tommy Ravetto
  - The Cook, the Waitress, the GM and His Lover (2004) TV seriál .... Tommy Ravetto
 5. "House, M.D." - Fidelity (2004) TV seriál .... Ed Snow
 6. Blade: Trinity (2004) .... Drake
 7. 3-Way (2004) .... Lew
 8. Visitors (2003) (as Domenic Purcell) .... Luke
 9. "John Doe" .... John Doe - The Rising (2003) TV seriál .... John Doe
  - Remote Control (2003) TV seriál .... John Doe
  - Shock to the System (2003) TV seriál .... John Doe
  - Save as John Doe (2003) TV seriál .... John Doe
  - Doe or Die (2003) TV seriál .... John Doe
 10. Equilibrium (2002) .... Seamus
 11. Invincible (2001) (TV) .... Keith Grady
 12. "BeastMaster" - Tiger, Tiger... (2001) TV seriál .... Kelb
  - Veil of Death (2001) TV seriál .... Kelb
  - Chosen One (2001) TV seriál .... Kelb
  - The Crystal Ark (2001) TV seriál .... Kelb
  - The Legend Reborn (2001) TV seriál .... Kelb
 13. "The Lost World" - The Travelers (2001) TV seriál .... Condillac
 14. Scenes of the Crime (2001) .... Mark
 15. Mission: Impossible II (2000) .... Ulrich
 16. Operation Sandman (2000) (TV) .... Unknown
 17. "Heartbreak High" - díl #7.40 (1999) TV seriál .... Todd Gillespie
  - díl #7.38 (1999) TV seriál .... Todd Gillespie
 18. First Daughter (1999) (TV) .... Troy
 19. Silent Predators (1999) (TV) .... Truck Driver
 20. "Water Rats" - Double Play (1998) TV seriál .... Alex
  - A Little Knowledge (1998) TV seriál .... Alex
 21. Moby Dick (1998) (TV) .... Bulkington
 22. "Raw FM" (1997) TV seriál .... Granger Hutton

Michael Scofield

8. února 2008 v 13:00 | Kašmatka |  Prison Break!!
MICHAEL SCOFIELD-WENTWORTH MILLER
JMÉNO: Michael Scofield
VĚZEŇSKÉ ČÍSLO: 94941
UMÍSTĚNÍ: Blok s nízkou ostrahou, křídlo A, cela 40
ZLOČIN: Ozbrojená loupež
ROZSUDEK: pět let
ČAS ZBÝVAJÍCÍ DO KONCE ROZSUDKU: pět let
ZPŮSOBILOST PRO PODMÍNĚNÉ PROPUŠTĚNÍ: Dva roky, šest měsíců
Postava:
Michaelovo Scofieldovo dosavadní vzdělání je v rozporu s tím , proč by se takový muž dopustil zločinu, který spáchal. Začal studovat s čistým rejstříkem v Morgan Parku High school, a později promoval na Magnu Cum Laude s B.S., obor stavebnictví. Než ho zatkli, tak byl Michael zaměstnaný jako stavební inženýr v prestižní firmě Middletonu, Maxwell a Schaumlocated v Chicagu. Vězeň Michael Scofield, s čistým trestním rejstříkem, byl odsouzený za ozbrojenou loupež v bance, odkud se pokoušel ukrást půl milionu dolarů. U soudu Scofield požádal, aby si trest mohl odpykat ve vězení , které je nejblíže k jeho domovu v Chicagu.
Další poznámky:
Chovanec trpí cukrovkou a tento vězeň má povolené návštěvy s Veronicou Donovan, jeho právním zástupcem. Vězeň je ohodnocený stupněm D a není mu povolena práce ve vězeňských prostorách.
Herec:
WENTWORTH MILLER (Michael Scofield v Prison Break) Už v roli citlivého a introvertního Davida v minisérii "Dinotopia" měl Miller chuť stát se hvězdou. Tento akční film plný zvláštních efektů pochází z produkce Roberta Halmi a je o světě, ve kterém žijí lidé spolu s dinosaury v kouzelné civilizaci. Miller hrál také ve filmu Lidská skvrna spolu s Antonym Hopkinsem a Nicole Kidman. Hopkins a Miller se také dělili o hlavní roli ve filmu o drsném životě univerzitního ligového profesora, který skrývá svou opravdovou rasovou národnost ("Coleman Silk"), Miller hrál mladého Silka a Hopkins starého. I když žije v Brooklynu, narodil se v Chipping Norton v Anglii. Studoval na Princeton Univerzitě a se slavnou školní kapelou Princeton Tigertones cestoval po světě. Po promoci odjel do L.A. zabývat se zábavním průmyslem. Zanedlouho se mu pohyb před kamerou stal nevyhnutelným. Během pár let se objevil v seriálu Buffy, přemožitelka upírů a ve filmu "Popular". Také hrál v upířím filmu "Underworld".
Seznam filmů:
"Prison Break" .... Michael Scofield
 1. "Ghost Whisperer" - Pilot (2005) TV Episode .... Paul Adams
 2. Stealth (2005) (voice) .... EDI
 3. "Joan of Arcadia" - Something Wicked This Way Comes (2005) TV seriál .... Ryan Hunter
  - Common Thread (2005) TV seriál .... Ryan Hunter
 4. Underworld (2003) .... Dr. Adam Lockwood
 5. The Human Stain (2003) .... Young Coleman Silk
 6. "Dinotopia" (2002) (minisérie) TV Seriál .... David Scott
 7. Room 302 (2001) .... Server #1
 8. "ER" - Homecoming (2000) TV seriál .... Mike Palmieri
 9. "Time of Your Life" - The Time They Got E-Rotic (2000) TV seriál .... Nelson
  - The Time the Truth Was Told (1999) TV seriál .... Nelson
 10. "Popular" - Ch-Ch-Changes (2000) TV seriál .... Adam Rotchild Ryan
  - All About Adam (2000) TV seriál .... Adam Rotchild Ryan
 11. Romeo and Juliet (2000) (V) .... Paris
 12. "Buffy the Vampire Slayer" - Go Fish (1998) TV seriál .... Gage Petronzi
Skořicovo-jablečná dobrota

8. února 2008 v 12:43 | Kašmatka |  Receptíky
Skořicovo-jablečná dobrota z domácí pekárny

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

300 ml mléka
1 žloutek
100g rozpuštěného másla
5 lžic cukru
1 vanilkový cukr
1 lžička skořice
špetka soli
500g polohr.mouky
1,5 lžičky droždí

POSTUP PŘÍPRAVY

Nejprve všechny mokré přísady dáme do pekárny a pak suché, jako poslední jde samozřejmě droždí. Po pípnutí přisypat hrst hrozinek a asi 200g nadrobno nakrájených jablek oloupaných.
Program - rychlý, velikost - střední, kůrka - střední

Sladké mámení

8. února 2008 v 12:43 | Kašmatka |  Receptíky
SLADKÉ MÁMENÍ - skvělý moučník
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Těsto: 3 vejce, 1 lžíce kakaa, 100 g moučkového cukru, 70 g hrubé mouky a 1 čaj. lžička prášku do pečiva.

Krém: 100 g másla, 1 lžíce kakaa, 100 g moučkového cukr; 30 g másla, 30 g hladké mouky, 250 ml mléka.

2 kelímky 33% šlehačky, asi 30 g čokolády na nastrouhání a slunečnicová semínka v čokoládě na ozdobu (nemusí být)

POSTUP PŘÍPRAVY

V míse vyšleháme žloutky s cukrem, přidáme kakao, hrubou mouku smíchanou s práškem do pečiva a nakonec opatrně vmícháme tuhý sníh z bílků. Těsto nalijeme do máslem vymazané a vysypané formy ( já používám menší formu od Tescomy, kdo chce na plech, musí zdvojit dávku všeho) a upečeme v předehřáté troubě na 180°C asi 20-25 minut. Po upečení necháme vychladnout.
Krém: Ze 30 g másla a stejného množství mouky si připravíme jíšku, odstavíme, vlijeme mléko, rozmícháme, vrátíme na minutku na plotýnku a vymícháme hladkou kaši. Necháme ji zchladnout a mezi tím si vyšleháme máslo s cukrem a kakaem. Když je jíšková kaše vychladlá, vmícháme máslovou hmotu a vyšleháme do krému.

Šlehačky vyšleháme do tuha.

Na studený korpus natřeme kakaový krém, na něj dáme ušlahané šlehačky a postrouháme čokoládou ( buď na vaření, margotkou, to je jedno). Dáme vychladit do lednice, neljépe přes noc a ponakrájení řezů ozdobíme semínkem. Já to dělám tak, že si řezy hned po zhotovení lehce nakrájím a ozdobím hned, nečekám do rána.

Likér z ledových kaštanů

8. února 2008 v 12:42 | Kašmatka |  Receptíky
VYNIKAJÍCÍ LIKÉR Z LEDOVÝCH KAŠTANŮ

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

250 ml šlehačky,1 SALKO(já dávám slazené),3 čokoládky-ledové kaštany,4 kostičky hořké čokolády,1/2 l rumu (rumu může být i méně,jak komu vyhovuje)

POSTUP PŘÍPRAVY

Šlehačku vylijeme do hrnce a přidáme čokoládu a nalámané tyčinky ledových kaštanů. Za stálého míchání povaříme-necháme chvíli probublat. Poté sejmeme z plotny, necháme vychladnout a vlijeme SALKO a nakonec rum. Řádně promícháme, aby bylo hladké a lijeme do lahví.
Z jedné dávky je litr likéru.
Je to výborné kvalitní pití, které je zase jiné, než-li známé domácí BAYLESy a vaječné koňaky. Navíc bez pudingů, vajec a podobných "kazících se" přísad.Inspirace pro blížící se Vánoce-udělejte si prima pití na Štědrý večer,Silvestr,..... :-)

DOBROU CHUŤ!

Sex na netu..:-D

8. února 2008 v 12:40 | Kašmatka |  Sranda, prča, .....
Příhoda z netu
Příhoda z chatu (napsáno bez předsudků)

Prolog
Karel je asi třicetiletý muž. Nedávno dostal novou práci. Má ji rád, až na jednu věc. Jeho šéf je tlustý, plešatý, starý, upocený chlap, který se baví sekýrováním ostatních. Z práce tedy Karel přichází vyčerpaný, utahaný a naštvaný. Známost ještě nemá, a proto si svůj vztek léčí na chatu. Toto je pravdivý a necenzurovaný záznam z jednoho jeho rozhovoru.

Karel30 vstoupil do místnosti

Karel30: Ahoj. Je tu někdo?

muslicka vstoupila do místnosti

muslicka: ahoj kocoure!
Karel30: Ahoj, ale já jsem Karel.
muslicka: hahaha jsi taky velkej vtipalek vid?
Karel30: Ano. Kamarádi z práce říkají, že jsem. Jednou jsem třeba řekl, že náš šéf vypadá jako buldog. To se mohli strhat!
muslicka: hahaha, co rikas na sex?
Karel30: No, je to jistě, ehm, zajímavá zábava a je to i celkem přijemné, ale...
muslicka: dame si to po netu brouku?
Karel30: Po netu? (Jmenuji se Karel.)
muslicka: no jasne ze po netu
Karel30: Možná ti to přijde trapné, ale...jak se to dělá?
muslicka: no jak asi ty vole! normalne budes psat co mas na sobe a co mas pod tim a budes mi rikat co mam delat a ja to budu delat a tak. tak co?
Karel30: No, dobrá.
muslicka: tak jo zacnem jaky mas pero
Karel30: Kuličkové.
muslicka: neboj na kulicky se taky dostane. ted me zajima tvoje brko
Karel30: Brko?
muslicka: ty vole!!!! jakej mas penis!
Karel30: Ach, tak. No, já nevím jestli ti to mám říct.
muslicka: neboj, ja to nikomu nereknu. moc me tim vzrusis!
Karel30: Nuže dobrá. Můj penis je takový, takový, oválný.
muslicka: boze!!!!!! dylku, sirku, chlupy...
Karel30: A proč to chceš vědět, můžu-li se zeptat?
muslicka: budu si te predstavovat a moc me to vzrusi! proste chci jenom vedet jestli je ta 30 u tvyho jmena vek nebo centimetry
Karel30: Věk.
muslicka: ach jo:-( TAK REKNES MI TO NEBO NE???
Karel30: Tak dobrá. Moment, zajdu si pro metr.
muslicka: ok cekam

Karel30 odešel z místnosti

muslicka: proc odchazis z mistnosti debile???

Karel30 vstoupil do místnosti

Karel30: Už jsem zpět! A jmenuji se Karel.
muslicka: kolik?
Karel30: Háháhá, čtvrtý jistě ne:-) Prostě jen Karel:-)
muslicka: tvy pero blbe!
Karel30: 18 centimetrů.
muslicka: no, de to...a jak je tlustej a co chlupy mas obrizku?
Karel30: Tlustý je docela dost, chlupy samozřejmě mám, vždyť je mi třicet! Obřízku nemám, všechny dokumenty musím trhat ručně.
muslicka: ty vole vis vubec co to je obrizka????
Karel30: Myslím, že to je slangově skartovačka...
muslicka: boze!! to je kdyz TAM nemas kuzi
Karel30: Tam?
muslicka: na tvym pipinovi!!
Karel30: Proboha, takoví lidé existují? Jsou to chudáci:-(
muslicka: vis co dem na to radsi nebo se z tebe poseru uz
Karel30: Dobrá.
muslicka: oki co mas na sobe?
Karel30: Bavlněný svetr a tepláky.
muslicka: dobre brouku, sundej svetr
Karel30: Vždyť je zima!
muslicka: grrr! chces me udelat nebo ne???
Karel30: Ano.
muslicka: tak si sundej ten svetr!
Karel30: Dobře. Je sundán.
muslicka: fine, tetka si hlad bradavky
Karel30: Přes nátělník?
muslicka: ty vole ty nosis natelnik? kolik ti je? 60?
Karel30: Třicet.
muslicka: sundej to tilko nebo se z tebe poseru uz!
Karel30: Dobrá. Co mám dělat nyní?
muslicka: hlad si bradavky!!
Karel30: Jak to mám dělat dlouho?
muslicka: dokud ti nestvrdne lamo!
Karel30: Bradavka? (Jsem Karel.)
muslicka: KOKOT VOLE!!!
Karel30: Ach tak.
muslicka: tak co?
Karel30: Pořád nic.
muslicka: stoji ti vubec nekdy??
Karel30: Ano.
muslicka: dobre skusime to jinak. ja mam na sobe jenom podprsenku a kalhotky. muzes udelat co chces, co udelas?
Karel30: Řeknu ti, ať se oblékneš. Je velká zima.
muslicka: ale ja se nechci obliknout naopak jeste vic se svliknu! stojim pred tebou naha!
Karel30: Ach!
muslicka: copak uz ti stoji?
Karel30: Ne. Ale uvědomil jsem si, že zítra nejdu do práce! Ano, ano, ano!
muslicka: ach jo:-( proc vlastne chodis do mistnosti udelas mi to?
Karel30: Já myslel, že mi tu uděláte jeden dokument co potřebuju do práce.
muslicka: jakej?
Karel30: O vztahu hranostajů k české gastronomii v 18. století.
muslicka: zajimave neco podobneho jsem davala svym zamestnancum ja, jsem totiz sefka. kde pracujes?
Karel30: V Lanškrouně.
muslicka: Karel Polák??
Karel30: Ano! Znáš mě??
muslicka: NE ASI KDYZ SEM TVUJ NADRIZENEJ!!! MAS OKAMZITOU VYPOVED KARLE!!!!
Karel30: Nejsem Karel!!

Jsi zamilovaná? ;-)

8. února 2008 v 12:39 | Kašmatka |  Láska a jenom láska
Jsi zamilovaná???
Hodně z vás tohle nejspíš zná,ale někdo třeba ne,tak jsem to sem dala.Něco podobnýho jsem taky našla na jednom blogu,ale tam to bylo slovensky.Pokud aspoň na 2 otázky odpovíš ANO,jsi zamilovaná.
1.Myslíš na něj ve dne v noci.
2.Jakmile ho potkáš,zrudneš jako rak a nedokážeš ze sebe dostat ani slovo.
3.Mobil si s sebou bereš dokonce i na záchod,kdyby ti "náhodou" zavolal.
4.Pořád si představuješ,co řekneš,až ho zase uvidíš.
5.Jakmile se tě lehce dotkne,srdce ti začne bít jako na poplach.
6.Najednou se ti líbí kapela,kterou má rád.Přitom ještě nedávno jsi ji nemohla ani vystát.
7."Náhodou"chodíš na místa,kde by ses s ním mohla setkat.
8.I když se svému spolužákovi posmíváš kvůli rovnátkům,u něj ti připadají roztomilá a cool.
9.Jenom kvůli němu počkáš na další autobus,abyste jeli do školy spolu.
10.Nedokážeš mluvit o ničem jiném než o něm.
11.Zkusíš si napsat na papír,jak se jeho příjmení hodí k tvému jménu.
12.Když ho potkáš ve škole na chodbě,vůbec nevnímáš,co ti říkají tvoje kámošky.
13.Několikrát jsi mu napsala nádhernou sms,ale nakonec jsi ji stejně neodeslala.
14.Pro jistotu chodíš všude namalovaná,co kdybys na něj náhodou někde narazila.
15.Tvoje kamarádky si z tebe pěkně utahujou,protože máš pořád dobrou náladu a usmíváš se jako měsíček.
16.Hrozně by tě zajímalo,jestli se mu líbíš stejně jako on tobě.
17.Dala bys všechno za to,abys s ním mohla strávit celý den.
18.Trochu ti vadí,když se baví s nějakou jinou holkou.
19.Vždycky se můžeš potrhat smíchy nad jeho vtipy,i když ostatním vůbec nepřipadají
vtipné.
20.Poslední dobou si pravidelně uklízíš svůj pokojík pro případ,že by se u tebe nečekaně zastavil.

Dopisy Ježíškovi

8. února 2008 v 12:38 | Kašmatka |  Sranda, prča, .....
Dopisy Ježíškovi
Milý Ježíšku,
Celý rok jsem byla hodná, a jediná věc, o kterou Tě prosím je mír a láska pro všechny lidi na zemí!
S láskou Sára.

----------------
Milá Sáro,
Tvoji rodiče hulili trávu, když Tě měli, co?
Tvůj JežíšekMilý Ježíšku,
Nevím, jestli to je v Tvé moci, ale na vánoce bych si přál, aby se maminka s tatínkem opět udobřili a začali spolu zase žít. Prosím, udělej, co budeš moci.
Tvůj Honzík.

----------------
Milý Honzíku,
Podívej, Tvůj tatínek neustále šoustá s Tvou prsatou vychovatelkou. Myslíš, že by toho nechal jenom kvůli tomu, aby se dal zase dohromady s Tvou frigidní maminkou, která ho vždycky za všechno jenom sprdla? Je na čase to vzdát, hochu. Radši ti přinesu nějaký lego.
Tvůj Ježíšek


Milý Ježíšku,
Chtěl bych nové kolo, playstation, vláček, gameboye, psa, buben, koně a trumpetu.
Ctirad.

----------------
Ctirade,
Kdo dneska dává dětem jméno "Ctirad"? Vsadil bych se, že jsi teplouš. Nedostaneš nic.
JežíšekMilý Ježíšku,
Nechala jsem Ti mléko a koláčky pod stromečkem, a nechala jsem také mrkvičku pro Tvého soba před dveřmi.
S láskou, Zuzka.

----------------
Milá Zuzko,
Mléko mi způsobuje větry a kvůli mrkvi mi pak sobi prdí celou cestu do tváře, když za nimi jedu na saních. Chceš mi prokázat laskavost? Nech před dveřmi flašku, nejlépe od p. J. Daniela.
Tvůj Ježíšek


Milý Ježíšku,
Co děláš tvých zbylých 364 dní vánoc? Vyrábíš dárky?
Tvůj kamarád, Tomáš.

----------------
Milý Tomáši,
Všechny hračky se vyrábí v Číně. Mám vilu v Las Vegas, kde skoro všechen svůj čas trávím natáčením nízkorozpočtových pornofilmů. Odreagovávám se ožíráním se do němoty a plácám po zadku servírky, a přitom utrácím spoustu peněz u stolu s kartama. Hele, chtěls to vědět...
Tvůj Ježíšek


Milý Ježíšku,
Opravdu moc moc moc bych si přál tenhle rok psa. Prosím prosím prosím mohl bys mi ho nadělit?
Díky, Týna.

----------------
Týno, Týno...,
Tvoje přihlouplý žebrání by mohlo platit na rodiče, ale na mne to neplatí. Dostaneš zase svetr.
Tvůj Ježíšek


Nejmilejší Ježíšku,
Nemáme v našem domečku komín. Jak se k nám dostaneš?
Ahoj, Marky.

----------------
Tak po prvé Marku,
Přestaň si říkat Marky. Proto se Ti pořád ve škole smějou.
Za druhé: vy nebydlíte v domečku, bydlíte v laciném komplexu malých bytů pro chudé.
Za třetí: dostanu se k vám stejně, jako ty černé tlamy zlodějské předevčírem: oknem.
Hezké sny, Tvůj Ježíšek