Září 2007

Pomozte Křídě!!!!!!!!

25. září 2007 v 20:34 | Kašmatka |  Pomozte také! Mrkněte sem plz!!
POMOZTE KRIDĚ!!!!
Vítejte u Kridy. Zde se můžete dozvědět o jejím osudu a ti, kdo chtějí, jí mohou pomoci - ať už finančně nebo třeba jen přidáním banneru na své stránky.
Krida byla náhodou objevena a následně odkoupena místními lidmi na jedné vesnici, a to čistě ze soucitu, protože její zdravotní stav do budoucna nedovoluje žádné komerční využití. Veterinář umístil její věk někam mezi 14-18 let. Podle známek patrných na jejím těle je pravděpodobné, že celý svůj dosavadní život žila Krida v uzavřeném prostoru, uvázaná nakrátko se skloněnou hlavou. Následkem toho dnes nemůže zvednout hlavu více, než jak je patrné na fotografiích. Mimo toho trpěla v době odkoupení silnou podvýživou, svrabem, kožními plísněmi, na těle měla otevřené rány a proleženiny. Dosavadní léčba a náklady se pohybují asi kolem 25.000,- Kč, současné náklady na 1 měsíc ustájení se pohybují kolem 3.000,- Kč. To je pro lidi, kteří Kridu vykoupili, dlouhodobě neúnosné. Pokud byste chtěli a mohli přispět byť jen sebemenší částkou, můžete na účet Svobody zvířat č. 152049858/0300, variabilní symbol 1238, přidejte prosím zprávu pro příjemce: Krida.
Ke dni 19.1. 2006 bylo Kride darováno 7000,-. Všem dárcům velmi děkujeme.


----------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
Není lepší vidět tato ušlechtilá zvířata jak se prohánějí po pastvinách,než je nechat převážet někam do Itálie na jatka,aby je někdo mohl sníst?
Prosím,vžijte se do role těchto nebohých zvířat a přispějte!
Děkuji,i za útulek Regália!!! můžete přispět na www.svobodazvirat.cz
Fotogalerie ( Musím sem dát nějaké obrázky jatečních koní,protože je to docela ubohost,když to někdo dělá a takhle si lidi víc uvědomí,co se děje s masem,než ho dostanou na talíř a proč by měli přispívat . Dík za pochopení.)
ObrazekSnad alespoň tyto hrůzné obrázky vám něco napoví....

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
....KONEC......:"-( Smiley
Obrazek

Harry Potter a vězen z Azkabanu

1. září 2007 v 17:01 | Kašmatka |  Harry Potter -juchůů :-)
Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Dlouho očekávaný třetí díl Harryho Pottera je tady. Harry tradičně tráví prázdniny u Dursleyových, kde ztropí menší pozdvižení, když proti předpisům použije kouzla proti nenáviděné tetičce Marge. Pak už se vydává na další školní rok do kouzelnické školy v Bradavicích. Bradavice už nepřipomínají Disneyland, ale jsou mnohem temnější, což filmu rozhodně přidává na atmosféře.
Harry Potter a vězeň z Azkabanu přináší oproti předchozím dílům řadu změn. Asi nejzásadnější byla výměna Chrise Columbuse, režiséra předchozích dvou dílů, za Alfonsa Cuaróna (např. film Mexická Jízda). Smutnější změnou byla nutnost náhrady zesnulého Richarda Harrise, představitele Brumbála, kterého od tohoto dílu bude hrát Michael Gambon. Další změnou je oblečení studentů v Bradavicích. V tradičním hábitu už chodí jen na výuku, zatímco ve volném čase nosí džíny, trička mikiny apod. To sice, jinak temné, atmosféře filmu moc nepřidá, ale lépe se to hodí k dospívajícím teenagerům.
ěňěňZápletka filmu se točí kolem Siriuse Blacka (Gary Oldman), obávaného čaroděje a vězně, kterému se neznámým způsobem podařilo uprchnout z věznice Azkaban. Pro Harryho je to velmi špatná zpráva. Za krátko se totiž dozví, že Sirius Black kdysi údajně dopomohl Voldemortovi zabít Harryho rodiče a nyní se chystá i na něj. V této záležitosti sehraje nakonec velkou roli Ronova (Rupert Grint) krysa. Ač se to zdá nepravděpodobné, krysi nejsou tím, čím se zdají být. Ale zpět k Azkabanu. Útěk z Azkabanu je téměř nemožná věc, jelikož ho střeží mozkomoři - velice temné bytosti, které z člověka dokáží vysát veškeré pěkné vzpomínky a následně ho usmrtit. Vzhledem k útěku Siriuse Blacka musí Brumbál, ač nerad, z bezpečnostních důvodů souhlasit s přítomností mozkomorů v Bradavicích.
ěňěňVe filmu se několikrát opakuje velice působivý záběr na Bradavice obklopené vznášejícími se mozkomory. Ti jsou ve filmu velmi pěkně ztvárněni a prý nebylo jednoduché je udělat tak, aby nebyli příliš podobní Nazghulům z Pána Prstenů. Dalším novým tvorem, který sehraje důležitou roli, je hypogrif Klofan, se kterým se Harry seznámí v hodině péče o kouzelné tvory. Nové jsou tu i některé kouzelné předměty. Kromě novinek zůstává také mnoho věcí při starém. Draco Malfoy (Tom Felton) stále nemá Pottera rád a přeje mu vše nejhorší, což se mu několikrát vymstí. Nechybí ani Famfrpál, bohužel jen jeden a ještě krátký. Profesor obrany proti černé magii nevydrží, jak známo, učit déle než rok. Tentokrát je to profesor Lupin (David Thewlis), který této "tradici" dostojí a na konci roku je okolnostmi donucen dát výpověď.
ěňěňVězeň z Azkabanu se ze všech tří dosud natočených dílů nejvíce, ale v tolerovatelných mezích, odchyluje od knižní předlohy. Zároveň je však jednoznačně nejlepší
O filmu:
USA, 2004, 142 min
Oficiální web: The Official Harry Potter Website
Režie: Alfonso Cuarón
V hlavních rolích: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Shirley Henderson, Robbie Coltrane, Julie Walters, David Thewlis, Maggie Smith, Alan Rickman, Gary Oldman, John Cleese, Michael Gambon, Miriam Margolyes, Dawn French, Julie Christie, Timothy Spall, Warwick Davis, Robert Hardy, Richard Griffiths, Fiona Shaw

Pohádka o Červené Karkulce

1. září 2007 v 17:00 | Kašmatka |  Sranda, prča, .....
Pohadka o Cervene Karkulce

V pohledném stavení na konci vesnice,
bydlela sedmkrát trestaná světice.
Od mládí fandila procházkám v šeru,
na jejichž památku vlastnila dceru.

Rychle si oblékni červenou sukénku,
babička za lesem dostala žloutenku.
Dones jí guláše aspoň půl hrnka.
Ať bába vyskočí zas jako srnka.

K čemu je matičko červená suknice?
Ta jenom přiláká úchylné myslivce.
Jestli mě znásilní tak jako včera,
už potom nebudu tvá neviná dcera.

Nedávej bázlivým myšlenkám průchod,
než bába za léky vyhodí důchod.
Připrav si ihned do startovní polohy,
pořádný guláš jí postaví na nohy.

Popadla karkulka aktovku s jídlem,
a běžela lesem jak píchnutá šídlem.
Navzdory vábivé červené sukničce,
nepotká na cestě žádného myslivce.
Svalnaté nohy a kvalitní pohorky,
brzy jí donesly do známé chaloupky.
Vyndala z aktovky dietní potravu,
pak v loži spatřila podivnou postavu.

Co je to za fory
Tak brzo po ránu?
Vlk se tu placatí
v mámině županu.

Jen pojď dál děvenko a nestoj u dveří.
Bábu jsem posnídal ty zůstaň k večeři.
Máš hezký tvářičky jak žádná jiná.
Zato ta babice byla dost tuhá.

Tak to sis vybral jakostní potravu.
Nejsi ty blbečku tak trochu na hlavu?
Pozdě mě nazýváš spanilou děvenkou,
sežral si babičku s infekčí žloutenkou.

Kdo je lepší? :-)

1. září 2007 v 16:58 | Kašmatka |  Anketky
hlásek je důležitý stejně jako slunce, tak neškrtte a hlasujte!! :-D

Koho z nich máte radši?

1. září 2007 v 16:57 | Kašmatka |  Anketky
hlas je klas

Kterej díl byl lepší?

1. září 2007 v 16:57 | Kašmatka |  Anketky
Hlasujte prosíím

Tom Felton -Draco Malfoy

1. září 2007 v 16:53 | Kašmatka |  Harry Potter -juchůů :-)
Tom Felton - Draco
Životopis:
Tom Felton se počtvrté vrací jako Harryho školní nepřítel Draco Malfoy z bradavické koleje Zmijozel. Tom je profesionálním hercem už devět let a na velkém plátně se poprvé objevil v roce 1996 v roli Peagreena ve snímku režiséra Petera Hewitta Pidilidi. V roce 1999 hrál Louise, syna Jodie Foster, ve snímku Anna a král. Objevil se také v několika britských televizních sériích jako například Bugs, ve které hrál Jamese, a v Second Sight, kde hrál po boku Clive Owena roli Thomase Inghama. Hrál také ve dvou hrách na čtvrtém kanále britského rádia BBC, kde ztvárnil Ioetha v The Wizard of Earthsea a Herkula v Here's to Everyone. Veřejnosti se poprvé představil v roce 1995, kdy hrál v několika špičkových televizních reklamách. Od dětství projevoval známky svého hereckého talent, ale k jeho koníčkům patří také rybolov. Na ryby chodí při každé volné příležitosti.

Anketa

1. září 2007 v 16:52 | Kašmatka |  Anketky
Hlasujte!

TCHÝNINO VÝTEČNÉ KUŘECÍ S TATARKOU

1. září 2007 v 16:50 | Kašmatka |  Receptíky
TCHÝNINO VÝTEČNÉ KUŘECÍ S TATARKOU
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Pro 4 osoby: 600 g kuřecího masa(může být cokoliv - prsa, stehýnka,špalíčky dle chuti) , 2 větčí cibule, sůl, pepř, máslo na vymazání pekáčku,tatarka light(může být i obyč.), sýr eidam plátky 100-150g.

POSTUP PŘÍPRAVY

Vymažeme si pekáček kouskem másla, na něj poklademe na kolečka nakrájenou cibuli,pak kousky kuřete, osolíme, opepříme dle chuti.Pak zalijeme celou tatarkou (někdy, když mám víc masa naředím tatarku půlkou bílého jogurtu asi 75g).No a nakonec zakryjeme plátky sýra.Nejprve peču asi 20 min na 250 C" zakryté, poté odkryju a ještě peču, aby sýr pěkně zrůžověl.Cibulka pustí dost šťávy, tatarka udělá taky své......takže masíčko je náramně šťavnaté a křehoučké.Někdy dávám na přilepšenou na vrstvu masa i šunku....Je to jednoduché a výborné..