Postupy a přísady na některé lektvary

29. července 2007 v 21:16 | Kašmatka |  Harry Potter -juchůů :-)
ČISTÍCÍ LEKTVAR
Přísady: Dračí krev, houba Čistivka, švábí oči, vosk.
Příprava: Přes houbu Čistivku slijeme do kotlíku dračí krev. Zahřejeme těsně pod teplotu varu a přidáme švábí oči. Uvedeme do varu a necháme vařit půl dne. Pro lesknoucí efekt můžeme přidat obyčejný mudlovský vosk.
Efekt: Docela účinné čistidlo, ale nevyrovná se komerčně prodávaným výrobkům, jejichž tajné receptury se pravděpodobně nikdy nedozvíme. K dostání na Příčné ulici.

DOUŠEK MÍRU

Přísady: Drcený měsíční kámen, kýchavicový sirup a ještě další přísady, ale bohužel nevím jaké.
Příprava: Musely být do kotlíku přidávány v přesně určeném pořadí a množství; doba míchání byla také stanovena a míchalo se nejdřív po směru hodinových ručiček a pak proti; a teplota ohně, nad kterým se lektvar vařil, musela být také ta pravá a musela vydržet po určitou dobu, než bylo možné přidat poslední ingredienci.
Efekt: Zažehnává úzkost a rozčílení.
DOUŠEK ŽIVÉ SMRTI
Přísady: Rozdrcený kořen Asfodelu, výluh z pelyňku.
Příprava: Do jedenáct dní odstátého výluhu z pelyňku přidáme rozdrcený kořen Asfodelu. Dbáme přísných bezpečnostních opatření, neboť se jedná o velice silný uspávací prostředek.
Efekt: Měsíc dlouhý, hluboký spánek.

DRAČÍ DECH

Přísady: Dračího srdce (díky zákonu z roku 1902 je jak během života tak i po smrti drakovi zakázáno odebrat srdce, což zmenšuje výskyt tohoto lektvaru), čistého vodíku, slizu z tlustočerva a dva listy kopřivy.
Příprava: Blánu z dračího srdce namočíme do slizu z tlustočerva. Listy z kopřivy vložíme do namočené blány a rozřežeme na malé kousíčky. Vhodíme do kotle kde sloučenina vodíku a 25ml mořské vody. Mícháme dokud z toho není čistá kapalina a poté nalijeme do lahvičky, která je vyrobena z látky s vysokou teplotou tavení.
Efekt: Velmi nebezpečný lektvar, který je ministerstvem kouzel zakázán používat proti lidem (mudlům a kouzelníkům, domácím zvířatům a chráněným zvířatům. Po jeho vypití vám z pusy začnou šlehat tmavě oranžové plameny a vznikají velké popáleniny v dutině ústní až směrem k žaludku.
HVĚZDICOVITÝ TRAVNÍ BALZÁM
Přísady: Tráva nasbíraná o půlnoci za svitu hvězd, další součástí jsou larvy hvězdic, kůra z ruje vlasaté, které je více než pět let a přesně jedna slza dospělého fénixe.
Příprava: Jeho příprava je ovšem velmi složitá. Nakrájenou trávu vhodíme do směsi sladké vody a rozmačkaných larev hvězdice. Po vhození trávy nabude lektvar tmavě zelené barvy. Kápneme tam fénixovu slzu a lektvar se zesvětlí. Rozcupovanou kůru z ruje vlasaté vhodíme do kotle a zamícháme. Po užití lektvaru by se účinek měl dostavit do deseti minut. Pokud ne, tak to znamená, že jste přidali více než jednu slzu. Za každou další slzu bude trvat o týden déle než se účinky dostaví.
Efekt: Účinná hojivá emulze, která dokáže vyléčit úplně vše. I kdyby vás od smrti dělil vlásek, měli mor, chřipku, zápal plic, rakovinu a mnohé další více či méně závažné nemoci.
KOSTIROST
Přísady: Nadrcené drápy z Hipogryfa, šťáva z plodů Ďáblova osidla,voda, vylisované listy Mandragory.
Příprava: Za pokojové teploty smícháme nadrcené drápy se šťávou z Osidla. Vzniklou kaši rozředíme vodou a týden v ní necháme louhovat listy Mandragory.A přidej svoje nehty.
Efekt: Nahrazuje chybějící kosti v lidském těle.
LEKTVAR NA LÉČÉNÍ VŘEDŮ
Přísady: Sušené kopřivy, hlemýždi, dikobrazí ostny, drcené hadí zuby.
Příprava: Necháme rozvařit 200g sušených kopřiv, přidáme podušené hlemýždě a rozdrcené hadí zuby. Poté lektvar odstavíme z ohně a přidáme tři dikobrazí ostny. Pozor na správnou hmotnost kopřiv a na přidávání ostnů až po odstavení z ohně.
Efekt: Lektvar léčící vředy, jeden z nejjednodušších.
LEKTVAR NEPOUŽITELNOSTI
Přísady: Kořen Scvrklofíku, odvar Úponice Jedovaté, sedmikráskové kořínky, kůže z Hřímala.
Příprava: Do odvaru z Úponice Jedovaté nasypeme nasekané sedmikráskové kořínky a nastrouhanou kůži Hřímala. Necháme tři hodiny vařit a přidáme kořen Scvrklofíku (v jednom kuse). Pak necháme hodinu odstát.
Efekt: Způsobuje nepoužitelnost hůlky na dobu dvou hodin.
LEKTVAR ZPOMALENÍ
Přísady: Roh Jednorožce, krunýř Třaskavého Skvorejše, dračí kůže, roh Lidožravého Dvourožce.
Příprava: Na dno kotle položíme kus dračí kůže, zalijeme vařící vodou a přidáme nastrouhaný krunýř Skvorejše, drcený roh Jednorožce a Lidožravého Dvourožce. Necháme vychladnout, znovu zavaříme a použijeme na lektvar kouzlo Impedimentus. Pak slijeme do lahvičky s maximálním objemem jednoho litru.
Efekt: Při rozbití lahvičky a vylití lektvaru na jakoukoliv bytost nastane efekt zpomalení. Tento efekt působí po jednu hodinu.
LEKTVAR ZRYCHLENÍ
Přísady: Roh Jednorožce, roh Lidožravého Dvourožce, dračí kůže, krunýř Třaskavého Skvorejše, gepardí dráp.
Příprava: Položíme na dno kotle kus dračí kůže a pak na ni nasypeme PŘESNĚ v tomto pořadí nadrcený roh Dvourožce, Jednorožce a krunýř Skvorejše. Po hodinovém vaření přidáme rozemletý dráp geparda.
Efekt: Po vypití zrychlí pohyby člověka (pouze člověka, žádné jiné bytosti) na pěti až desetinásobek.
MNOHOLIČNÝ LEKTVAR
Přísady: Výluh z dračí kůže, výluh z Mandragory, roh Jednorožce, kůže z Hřímala, tři chlupy Dlaždičouna a cokoliv z těla osoby, ve kterou se chceme proměnit.
Příprava: Výroba tohoto lektvaru je velmi náročná a pouštět by se do ní měl jen pokročilý kouzelník, jinak vše dopadne katastrofálně! Do kotlíku (nejmenší velikosti) vložíme tři chlupy Dlaždičouna a roh Jednorožce. Zalijeme 14 dní starým výluhem z dračí kůže. Necháme louhovat další týden a poté přidáme kůži z Hřímala o velikosti nehtu na palci. Za další týden přidáme měsíc starý výluh z Mandragory a vše uvedeme do varu. Nakonec přidáme něco z těla (vlas, nehet) osoby, ve kterou se chceme proměnit. Pozor! Nesmí být použito nic z těla zvířete.
Efekt: Do minuty od vypití získáme podobu požadované osoby, ve kterou se chceme proměnit. POZOR!!!!! Váš hlas se nezmění!!!Efekt trvá hodinu.
NADOUVACÍ LEKTVAR
Přísady: Kořen, listy a nektar Nadouvavky Podivné, kost Karkulinky.
Příprava: Za neustálého míchání kostí Karkulinky vhazujeme do vroucího nektaru Nadouvavky její listy a nahrubo nastrouhaný kořen. Vaříme asi 20 minut, necháme vychladnout a přidáme rozdrcenou kost. Celý lektvar opět přivedeme do varu a necháme znovu zchladit. Potom na lektvar použijeme Vykrmovací kouzlo.
Efekt: Způsobuje zvětšování předmětů na pětinásobek jejich původní velikosti.
PROVĚŘOVACÍ LEKTVAR
Přísady: Roh Jednorožce, dráp Hipogryfa, vlas Víly.
Příprava: Do vařící vody sypeme zároveň rozemletý dráp Hipogryfa a roh Jednorožce. Necháme vařit do doby, než lektvar získá modrou barvu. Poté přidáme vlas Víly a vaříme dál až do chvíle, kdy se lektvar zbarví do zelena.
Efekt: Lektvar vytvořený ze součástí tří ušlechtilých stvoření dokáže rozpoznat, zda hůlka někdy použila neodpustitelnou kletbu. Po polití hůlky, která kletbu provedla, se lektvar zbarví do červena, v opačném případě zůstane zelený.
PŘEŽIVŠÍ LEKTVAR
Přísady: Krev Jednorožce, žíně z Jednorožce, roh Jednorožce.
Příprava: Tento striktně zakázaný lektvar lze připravovat pouze ve zlatém kotlíku. V krvi Jednorožce se nechají rozvařit ostatní ingredience. Substance se nechá vychladnout a 24 hodin odstát.
Efekt: Stálejší efekt než pouhé pití krve Jednorožce. Jeden litr lektvaru udrží osobu na hranici mezi životem a smrtí po dobu jednoho měsíce.
SLUNEČNÍ LEKTVAR
Přísady: Vylisované srdce Bludníčka, dračí sliny, vysušené lístky Svítivky Ovíjivé
Příprava: V dračích slinách necháme vylouhovat srdce Bludníčka a lístky Svítivky. Postavíme na oheň a uvedeme do varu. Vaříme 30 minut, odstavíme z ohně a aplikujeme na tekutinu kouzlo Lumos. Po vychladnutí bude lektvar vydávat intenzivní světlo.
Efekt: Vydává silné světelné záření po dobu jednoho týdnu. Skvělá náplň do lamp.
VERITASERUM
Přísady: Plášť Mozkomora, soví pera, hadí oči, listy Paměťovky Jasnozřivé, kopyto Kentaura.
Příprava: Nejdříve vyvaříme plášť Mozkomora. Do studeného vývaru nasypeme šest sovích per, dvě hadí oči a nastrouhané kopyto Kentaura. Zahřejeme na teplotu varu a mícháme dvacet minut. Necháme zchladit a třicet dnů louhujeme lístky Paměťovky. Potom opět zavaříme a vaříme, dokud lektvar nezíská svou typickou čirou barvu. Sléváme do malých flakónků.
Efekt: Nejsilnější lektvar pravdy. Jeho použití je přísně kontrolováno ministerstvem kouzel. Používá se při výsleších. Je mocnější než kletba Imperius. Osoba, na kterou je Veritaserum použito, nedokáže vzdorovat a zodpoví všechny otázky po pravdě.
VLKODLAČÍ LEKTVAR
Přísady: Vlkodlačí chlupy, Měsíček Rolní, blána z dračího srdce, žíně z Jednorožce, pero z Fénixe.
Příprava: Z rozmixované blány, žíně a pera vytvoříme hustou kaši, kterou rozředíme vodou, ve které jsme předtím nechali vyluhovat Měsíček Rolní, natrhaný za prvního úplňku v měsíci. Lektvar uvedeme do varu a vaříme devět dní. Potom přihodíme devět vlkodlačích chlupů a necháme vychladnout. Lze připravovat pouze ve zlatém kotlíku.
Efekt: Kombinací tří nejmocnějších čarovných substancí vzniká lektvar tak účinný, že dokáže potlačit i destruktivní chování vlkodlaka, který se po požití chová jako klidný vlk.
ZMENŠOVACÍ DRYÁK
Přísady: Sedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic.
Příprava: Do kotlíku postupně přidáme pár kapek šťávy z pijavic, nařezané housenky, jednu krysí slezinu, oloupaný Scvrklofík a najemno nakrájené sedmikráskové kořeny. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme lektvar asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme.
Efekt: Zmenšuje do desetinásobku původní velikosti.
ZVĚTŠOVACÍ DRYÁK
Přísady: Sedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic.
Příprava: Do kotlíku postupně vhodíme najemno nakrájené sedmikráskové kořeny, oloupaný Scvrklofík, jednu krysí slezinu, nařezané housenky a pár kapek šťávy z pijavic. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme lektvar asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme.
Efekt: Zvětšuje do trojnásobku původní velikosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama