Ordinace v růžové zahradě

24. července 2007 v 18:40 | Kašmatka |  Ordinace v růžové zahradě

O čem je seriál Ordinace v růžové zahradě?

Příběhy z nemocničního prostředí nepřestanou lákat tvůrce filmů a seriálů. Legendární Nemocnice na kraji města je bezkonkurenčně nejoblíbenějším seriálem u nás. Není divu, že se na obrazovkách objevil další seriál z lékařského prostředí - Ordinace v růžové zahradě.

Hlavní hrdinové se potkávají v soukromé gynekologické ordinaci a na porodnickém oddělení nemocnice v Kamenici. Ovšem dění v ordinaci a na sálech není hlavní náplní seriálu, ale jen jeho kulisou. Tvůrci se zaměřili na osudy hrdinů - doktorů, sestřiček a členů jejich rodin.
Hlavní postavou je sestřička Kamila Váchová. Svého syna Martina měla za svobodna a sama ho vychovávala deset let. Před dvěma lety si vzala svého dlouholetého milence Pavla a s ním vyvdala i dceru Lenku. Ta studuje na vysoké škole. Její matka žije ve Spojených státech a Lenka se za ní rozjede.
Martin se často rve a domů chodí s modřinami, proto ho Kamila přihlásí na kurzy juda, kde Martin potká svého otce, jehož do té doby neznal.
Pavel vlastní autodílnu. Jeho sekretářka Daniela ho velmi přitahuje. Ta nakonec využije Pavlovy slabosti pro ženy a svede ho. Nakonec s ním přijde do jiného stavu, což způsobí definitivní rozvrat Kamiliny rodiny.
Osamělá Kamila nakonec najde útěchu u mladého doktora Šebka a k překvapení všech spolu začnou žít. Šebek se chce usadit a požádá ji o ruku.
Doktorka Gita Petrová je kolegyní doktora Šebka a navíc Kamilinou švagrovou. Je rozvedená a má patnáctiletou dceru Sylvu. V domácnosti ještě žije její lehkovážná sestra Lucie. Gita udržuje deset let mimomanželský poměr s primářem Mázlem. Když ale potká dobrodruha Romana Kříže, Mázla opustí. S Romanem chce začít nový život.
Gitě a Šebkovi v ordinaci pomáhá penzionovaný doktor Čížek. Ten do ordinace přivede zahořklou a nepříjemnou sestru Vendulku. Nikdo ji nemá rád, jen Čížek v ní vidí dobrého, ale nešťastného člověka. Časem mezi nimi začne vznikat pouto.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 misssak misssak | Web | 24. července 2007 v 18:40 | Reagovat

Nice blog:) nechceš se zapojit do bleskovky_ je tady: http://mar-miss.blog.cz/0707/bleskovka-11 :);)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama