Jak se starat o morče

17. července 2007 v 22:42 | Kašmatka |  Máme rádi zvířátka

....morče

Morče potřebuje:

: krmení 2 x denně směsí lučního sena, dále obiloviny, tvrdé pečivo, umyté čerstvé ovoce a zeleninu (je nutné zajistit denně dostatečný příjem vitamínu C), čerstvou trávu (pozor na jedovaté rostliny).

: zásobu čerstvé pitné vody z napáječky s kovovým zakončením, při dostatku št'avnatého krmení (ovoce, tráva) vůbec nepijí.

: prostor k pohybu na ploše nejméně 1 metr čtverečný pro 2 - 3 morčata. V léttě je vhodný pobyt na travnatém podkladu.

: velkou izolovanou boudu nad terénem, mimo dosah přímých slunečních paprsků a silného větru.

: když je chladno, mít boudu umístěnou uvnitř.

: oddělený prostor na spaní v boudě s čerstvou podestýlkou z hoblovaček, měkkého sena nebo slámy.

: každý den česat, má-li dlouhou srst.

: předměty na ohlodávání k zabroušování zubů.

: mít čisto; zbytky krmení podléhající rychle zkáze je třeba odstraňovat každy den a podestýlku měnit alespoň jednou týdně. Hlodavci si své teritoria značkují a v takovém prostoru se cítí nejlépe. Proto při čištění ponech asi jednu čtvrtinu až jednu třetinu staré podestýlky (její čistší část), aby morče nemělo stres z cizího neznačkovaného prostředí, a zbytek vyměň. Podestýlka by se měla měnit každý týden.

: nebýt ve stresu z častého zvedání a rušení; pro morče, které je od mládí ochočené, je však kontakt v přiměřené míře obohacením jeho života.

: veterináře vždy, když nevypadá zcela zdravě.
: péči i v době,kdy jsi na prázdninách,nebo nemáš právě čas.
: tvůj čas a zájem po celý její život.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kus -) kus -) | 8. srpna 2007 v 10:43 | Reagovat

jo taky mám morče ale takle se o něj teda nestarám myslím že přežije i bez takovéhle péče ale mám ho ráda a samo že se o něja starám zduř

2 Jana Jana | 20. února 2009 v 21:04 | Reagovat

mno já mam taky morče,ale dělám asi polovinu věcí.myslím že je spokojený i tak...ale jinak moc hezkej článek...začátečník§m by se mohl hodit!! :-)

3 Kačka Kačka | 12. srpna 2011 v 12:02 | Reagovat

Ahoj máš doma morčata nebo jsi si tohle stáhla z netu!? Nevím kdo ti to řekl ale zbytky jídla nechávám vždy u morčat protože moje morče to bud sežere hned nebo zejtra to nechávám naněm... Potom nebrat morčata moc dorukou abysme je nestresovaly?????????? Přinesla jsem si morče ze zverimexu kousalo a bylo velmi plaché takže jsem si ho brala do ruky jak se mi zachtělo a o týden později z něj byl největší mazlík světa! Měla bys ještě hodně dlouho studovat život morčat a pak neco o nich psát!!!!

4 pro Kačka: pro Kačka: | 9. prosince 2012 v 14:50 | Reagovat

Mimochodem, vlastnitel tohoto blogu ma naprostou pravdu, jsi trapna, ze sem pises takove urazky, kdyz z tveho prispevku vypliva, ze tvoje morce se topi v plisni ze zkazeneho ovoce, chudak malej, kdyby ses uracila si neco tich morcatech precist, vedela bys, ze sem pises naproste blbosti!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama