Červenec 2007

LEKTVARY

29. července 2007 v 21:23 | Kašmatka |  Harry Potter -juchůů :-)
Název lektvaru
PřísadyPříprava
Efekt
Čistící lektvardračí krev, houba Čistivka, švábí oči, vosk
Přes houbu Čistivku slijeme do kotlíku dračí krev. Zahřejeme těsně pod teplotu varu a přidáme švábí oči. Uvedeme do varu a necháme vařit půl dne. Pro lesknoucí efekt můžeme přidat obyčejný mudlovský vosk.
Docela účinné čistidlo, ale nevyrovná se komerčně prodávaným výrobkům, jejichž tajné receptury se pravděpodobně nikdy nedozvíme. K dostání na Příčné ulici.
Doušek živé smrtirozdrcený kořen Asfodelu, výluh z pelyňku
Do jedenáct dní odstátého výluhu z pelyňku přidáme rozdrcený kořen Asfodelu. Dbáme přísných bezpečnostních opatření, neboť se jedná o velice silný uspávací prostředek.
Měsíc dlouhý hluboký spánek.
Kostirostnadrcené drápy z Hipogryfa, šťáva z plodů Ďáblova osidla, voda, vylisované listy MandragoryZa pokojové teploty smícháme nadrcené drápy se šťávou z Osidla. Vzniklou kaši rozředíme vodou a týden v ní necháme louhovat listy Mandragory.Nahrazuje chybějící kosti v lidském těle.

Lektvar Nepoužitelnosti

kořen Scvrklofíku, odvar Úponice Jedovaté, sedmikráskové kořínky, kůže z Hřímala
Do odvaru z Úponice Jedovaté nasypeme nasekané sedmikráskové kořínky a nastrouhanou kůži Hřímala. Necháme tři hodiny vařit a přidáme kořen Scvrklofíku (v jednom kuse). Pak necháme hodinu odstát.Způsobuje nepoužitelnost hůlky na dobu dvou hodin.
Lektvar Zpomaleníroh Jednorožce, krunýř Třaskavého Skvorejše, dračí kůže, roh Lidožravého DvourožceNa dno kotle položíme kus dračí kůže, zalijeme vařící vodou a přidáme nastrouhaný krunýř Skvorejše, drcený roh Jednorožce a Lidožravého Dvourožce. Necháme vychladnout, znovu zavaříme a použijeme na lektvar kouzlo Impedimentus. Pak slijeme do lahvičky s maximálním objemem jednoho litru.
Při rozbití lahvičky a vylití lektvaru na jakoukoliv bytost nastane efekt zpomalení jako u kouzla Impedimentus. Tento efekt působí po jednu hodinu.
Lektvar Zrychleníroh Jednorožce, roh Lidožravého Dvourožce, dračí kůže, krunýř Třaskavého Skvorejše, gepardí dráp
Položíme na dno kotle kus dračí kůže a pak na ni nasypeme PŘESNĚ v tomto pořadí nadrcený roh Dvourožce, Jednorožce a krunýř Skvorejše. Po hodinovém vaření přidáme rozemletý dráp geparda.Po vypití zrychlí pohyby člověka (pouze člověka, žádné jiné bytosti) na pěti až desetinásobek.
Mnoholičný lektvarvýluh z dračí kůže, výluh z Mandragory, roh Jednorožce, kůže z Hřímala, tři chlupy Dlaždičouna a cokoliv z těla osoby, ve kterou se chceme proměnit
Varování: Výroba tohoto lektvaru je velmi náročná a pouštět by se do ní měl jen pokročilý kouzelník, jinak vše dopadne katastrofálně! Do kotlíku (nejmenší velikosti) vložíme tři chlupy Dlaždičouna a roh Jednorožce. Zalijeme 14 dní starým výluhem z dračí kůže. Necháme louhovat další týden a poté přidáme kůži z Hřímala o velikosti nehtu na palci. Za další týden přidáme měsíc starý výluh z Mandragory a vše uvedeme do varu. Nakonec přidáme něco z těla ( vlas, nehet) osoby, ve kterou se chceme proměnit. Pozor! Nesmí být použito nic z těla zvířete.
Do minuty od vypití získáme podobu požadované osoby, ve kterou se chceme proměnit. Hlas zůstane nepozměněn. Efekt za hodinu vyprchá.
Nadouvací lektvarkořen, listy a nektar Nadouvavky Podivné, kost Karkulinky
Za neustálého míchání kostí Karkulinky vhazujeme do vroucího nektaru Nadouvavky její listy a nahrubo nastrouhaný kořen. Vaříme asi 20 minut, necháme vychladnout a přidáme rozdrcenou kost. Celý lektvar opět přivedeme do varu a necháme znovu zchladit. Potom na lektvar použijeme Vykrmovací kouzlo.Způsobuje zvětšování předmětů na pětinásobek jejich původní velikosti.
Prověřovací lektvarroh Jednorožce, dráp Hipogryfa, vlas Víly
Do vařící vody sypeme zároveň rozemletý dráp Hipogryfa a roh Jednorožce. Necháme vařit do doby, než lektvar získá modrou barvu. Poté přidáme vlas Víly a vaříme dál až do chvíle, kdy se lektvar zbarví do zelena.
Lektvar vytvořený ze součástí tří ušlechtilých stvoření dokáže rozpoznat, zda hůlka někdy použila neodpustitelnou kletbu. Po polití hůlky, která kletbu provedla, se lektvar zbarví do červena, v opačném případě zůstane zelený.
Přeživší lektvarkrev Jednorožce, žíně z Jednorožce, roh Jednorožce
Tento striktně zakázaný lektvar lze připravovat pouze ve zlatém kotlíku. V krvi Jednorožce se nechají rozvařit ostatní ingredience. Substance se nechá vychladnout a 24 hodin odstát.
Stálejší efekt než pouhé pití krve Jednorožce. Jeden litr lektvaru udrží osobu na hranici mezi životem a smrtí po dobu jednoho měsíce.
Sluneční lektvarvylisované srdce Bludníčka, dračí sliny, vysušené lístky Svítivky Ovíjivé
V dračích slinách necháme vylouhovat srdce Bludníčka a lístky Svítivky. Postavíme na oheň a uvedeme do varu. Vaříme 30 minut, odstavíme z ohně a aplikujeme na tekutinu kouzlo Lumos. Po vychladnutí bude lektvar vydávat intenzivní světlo.
Vydává silné světelné záření po dobu jednoho týdnu. Skvělá náplň do lamp.
Veritaserum (Pravdomluvný roztok)plášť Mozkomora, soví pera, hadí oči, listy Paměťovky Jasnozřivé, kopyto Kentaura
Nejdříve vyvaříme plášť Mozkomora. Do studeného vývaru nasypeme šest sovích per, dvě hadí oči a nastrouhané kopyto Kentaura. Zahřejeme na teplotu varu a mícháme dvacet minut. Necháme zchladit a třicet dnů louhujeme lístky Paměťovky. Potom opět zavaříme a vaříme, dokud lektvar nezíská svou typickou čirou barvu. Sléváme do malých flakónků.
Nejsilnější paměťový lektvar. Jeho použití je přísně kontrolováno ministerstvem kouzel. Používá se při výsleších. Je mocnější než kletba Imperius. Osoba, na kterou je Veritaserum použito, nedokáže vzdorovat a zodpoví všechny otázky po pravdě.
Vlkodlačí lektvarvlkodlačí chlupy, Měsíček Rolní, blána z dračího srdce, žíně z Jednorožce, pero z Fénixe
Z rozmixované blány, žíně a pera vytvoříme hustou kaši, kterou rozředíme vodou, ve které jsme předtím nechali vyluhovat Měsíček Rolní, natrhaný za prvního úplňku v měsíci. Lektvar uvedeme do varu a vaříme devět dní. Potom přihodíme devět vlkodlačích chlupů a necháme vychladnout. Lze připravovat pouze ve zlatém kotlíku.
Kombinací tří nejmocnějších čarovných substancí vzniká lektvar tak účinný, že dokáže potlačit i destruktivní chování vlkodlaka, který se po požití chová jako klidný vlk.
Základní lektvar na léčení vředůsušené kopřivy, hlemýždi, dikobrazí ostny, drcené hadí zuby
Necháme rozvařit 200g sušených kopřiv, přidáme podušené hlemýždě a rozdrcené hadí zuby. Poté lektvar odstavíme z ohně a přidáme tři dikobrazí ostny. Pozor na správnou hmotnost kopřiv a na přidávání ostnů až po odstavení z ohně.
Lektvar léčící vředy, jeden z nejjednodušších.
Zmenšovací Dryáksedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic
Do kotlíku postupně přidáme pár kapek šťávy z pijavic, nařezané housenky, jednu krysí slezinu, oloupaný Scvrklofík a najemno nakrájené sedmikráskové kořeny. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme lektvar asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme.
Zmenšuje do desetinásobku původní velikosti.
Zvětšovací Dryáksedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic
Do kotlíku postupně vhodíme najemno nakrájené sedmikráskové kořeny, oloupaný Scvrklofík, jednu krysí slezinu, nařezané housenky a pár kapek šťávy z pijavic. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme lektvar asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme.
Zvětšuje do trojnásobku původní velikosti.

Kouzelné formule

29. července 2007 v 21:21 | Kašmatka |  Harry Potter -juchůů :-)
Účinek - Kletby, které se nepromíjejí
Avada kedavra:
zelené světlo, svištivý zvuk, okamžitá smrt
Crucio / Cruciatus:
kouzlo působící obrovskou až mučící bolest
Imperio / Imperius:
ovládací kouzlo, kouzelník díky ní ovládne osobu a ta vykonává příkazy bez vlastní vůle
Účinek - Běžná kouzla
Accio:
kouzlo přivolávající předměty (př.Accio hůlka)
Alohomora:
kouzlo odemykající každý zámek
Amnesia:
způsobuje ztrátu paměti
Apparecium:
zviditelňuje nápisy psané neviditelným inkoustem
Aquaner:
vykouzlí bouřkový mrak
Arachnisortia:
z hůlky začnou lézt velká množství pavouků
Arania exuma:
zahání se jím pavouci
Avis:
vykouzlí z hůlky ptáky
Brakiam elmindo:
náprava zlomeniny - pozor - naprosto neúčinné !!! aspoň v podání Zlatoslava Lockharta
Colloportus:
zavírá dveře
Deffindo:
roztržení látky např. na brašně
Deletrius:
efekt Priori incantatem se zastaví , kouzlo na vymazání znamení zla, zmizení předmětu
Densaugeo:
kouzlo zvětšující zuby
Diffindo:
kouzlo pro rozdělení cíle na více částí
Dissendium:
otevírá tajné chodby
Electra:
vykouzlí blesk
Enervate:
kouzlo pro odstranění mdloby
Engorgio:
zvětší cokoliv do potřebné velikosti (nebo původní)
Ennervate:
pravdomluvné kouzlo
Expecto patronum:
kouzlo vyvolávající patrona - buď beztvarý stříbrný oblak nebo konkrétní tvar - který je schopen zadržet nebo odehnat mozkomora/y
Expelliarmus:
odzbrojovací kouzlo, provázené oslnivým zábleskem červeného světla
Feraverto:
promění zvíře v pohár na vodu
Ferula:
omotání obvazů, znehybnění končetiny
Fiagrate:
opíše na dveře ohnivé X, není trvalé.
Fideliovo zaklínadlo:
možnost, jak do jiné osoby ukrýt informaci o pobytu kohokoliv, aby se nedal vystopovat
Finite incantatem:
ukončení platnosti kouzla, zastavení působení běžného kouzla
Furnunculus:
na pokožce vzniknou bolestivé lysinky a puchýře
Imobilis:
zmrazovací paprsek
Impedimenta:
způsobuje ochrnutí části těla na krátkou dobu, omračující kouzlo (mdloby na tebe!)
Impervius:
dělá protivníka odolným proti vodě
Incendio:
rozdělání ohně
Konjunktivitus:
oslepující kouzlo
Ligilimens:
dostanete se do něčí mysli (obranou je nitrobrana)
Locomotor:
vznášecí kouzlo, musíte přidat název předmětu, který chcete vznést
Locomotor mortis:
svěrací kouzlo
Lumos:
rozsvěcí hůlku
Lumus Solem:
z hůlky vystřelí proud světla
Mdloby na tebe:
zasažený omdlí
Mobiliarbus:
vyzvedne předmět do vzduchu a přenese na určené místo
Mobilicorpus:
vznášení předmětu ve vzduchu, svázání neviditelnými kruhy
Morsmordere:
kouzlo pro vyvolání znamení zla
Nox:
zhasíná hůlku
Obliviate:
(Amnesia) kouzlo pro ztrátu paměti, tzv. paměťové kouzlo
Orchideos:
kouzlo pro rychlý růst rostlin
Peskiwichtli Pesternomi:
odhání skřítky ( případně chodce )
Pestiraran Pesternomi:
kouzlo na pochytání a vrácení rarachů do klece - pozor - naprosto neúčinné !!! aspoň v podání Zlatoslava Lockharta
Petrificus totalus:
svěrací kouzlo úplné - ruce i nohy ztuhnou u těla
Pisco:
vykouzlí velikou rybu
Portus:
vytvoří přenášedlo
Priori incantato:
hůlka vykouzlí poslední kouzlo, vyvolá u hůlky, na kterou bylo sesláno, poslední kouzlo, které sama učinila
Priory Incantatem:
zaklínadlo, které se obrátí proti tomu, kdo jej vyslal (při použití dvou hůlek "sester" proti sobě) a jedna z hůlek donutí tu druhou, aby vydávala kouzla, která vyslala - v opačném pořadí
Protego:
štítové kouzlo
Pulírexo:
vyčistí vše (př. kotlík od lektvaru)
Quietus:
kouzlo pro ztlumení hlasu
Reducio:
zmenší cokoliv do potřebné velikosti (nebo původní)
Relashio:
kouzlo pro zahnání/zapuzení
Reparo:
kouzlo pro opravu čehokoliv rozbitého (patrně pro neživé předměty)
Repellentus:
kouzlo odpuzující vodu
Rictusempra:
lechtací kouzlo
Riddiculus:
obrana proti bludným trpaslíkům a bubákům
Ringgardium leviosa:
buvol na hrudník
Serpensortia:
z hůlky vyklouzne had
Silencio:
umlčovací kouzlo
Sonorus:
kouzlo pro zesílení hlasu
Tarantallegra:
kouzlo nutící nohy poměrně rychle tancovat - vlastníka neposlouchají
Vera vertum:
přeměna živého tvora v pohár
Vipera Ivaneska:
protikouzlo na Serpensortia, nechá zmizet hada
Waddiwasi:
čistič klíčových dírek - předmět , který je nacpán do klíčové dírky zasáhne pachatele
Wingardium leviosa:
kouzlo, které přiměje věci vznášet se
Žer slimáky:
kouzlo, po kterém osoba začne zvracet slimáky
Účinek - Speciální kouzla
Flippendo
mnohoúčelné posouvání věcí, rozbíjení předmětů atd.
Carpe Retractum
Vytvoří kouzelný svazek světla podobný lasu, kterým lze určité předměty přitáhnout k sobě (nebo sebe přitáhnout k předmětům)
Depulso
Ideální kouzlo k zatlačení na předměty - může být použito k aktivaci určitých začarovaných spínačů, na které nelze dosáhnout, nebo k rozlomení některých křehčích předmětů, které mohou obsahovat nějakou odměnu použitelnou v dalším postupu. (kouzlo z PC hry)
Draconifors
Přeměňuje sošky tvaru draků v malé létající dráčky, které je možné po krátkou dobu ovládat
Expecto Patronum
Harry může toto zaklínadlo použít k vyčarování Patrona - pozitivní síly vycházející z pozitivních myšlenek toho, kdo kouzlo sesílá. Používá se k zahnání mozkomorů - jedná se ale o velmi složité kouzlo, ketré vyžaduje kouzelnické umění na nejvyšší úrovni
Glacius
Zmrazí vodu (je také mimořádně účinné proti ohnivým salamandrům)
Lapifors
Přeměňuje sošky tvaru králíků v malé králíky, které je možné po krátkou dobu ovládat
Lumos
Pokud se správně použije na hejkala, konec hůlky se přechodně rozří a osvětlí celý prostor. Tímto způsobem je také možné objevit neviditelné vstupy a plošiny v temných částech Bradavic a na školních pozemcích. (kouzlo z PC hry)
Natažení ruky s hůlkou
a její odmávnutí přivolá záchranný autobus
Nitrobrana:
nepotřebujete žádné zaklínadlo, pouze si musíte vyprázdnit mysl a na nic nemyslet. Tímto způsobem zakrýváte nebo-li chránite své myšlenky před cizím kouzelníkem, který vám chce myšlenky "přečíst".
Rictusempra
Je možné využít k *odrážení* slabších protivníků.
Spongio
Používejte toto kouzlo na speciální koberečky nebo dlaždice, které se přemění v mimořádně pružnou, rosolovitou látku. Potom na ně můžete skočit a odrazit se do velké výšky. (kouzlo z PC hry)

Píseň moudrého klobouku

29. července 2007 v 21:20 | Kašmatka |  Harry Potter -juchůů :-)
Svět širý byl,volná obloha S níž všechno jednou zvíš
Jezero hluboké, A nakonec ta nejmilejší
Zapršelo, snesla se duha Hádkami netknutá
Na čtyři přátele Ta, jenž byla nejsvolnější

Byli to ti, co každý dnes Rozdíly nevnímat
Jejich jména dobře zná Jen Helga z Mrzimoru
Spolu kráčeli v hluboký les Vždy každého přijala
Vedla je vize jasná S žáky nebylo sporu

Vytvořit mocný kouzel hrad Dobrou vůli uctila
By spolu v jednotě A nyní vás rozřadím
Každý měl ale svůj nápad Do kolejí těch Čtyř
Jak učit o samotě Podle vašich schopností

Udatný Godrik Nebelvír By nebyl žádný kříž
Vynikal odvahou Ale než tak učiním
Svou hlavu měl Já musím vás varovat
Svou cestou šel O jedno vás poprosím

Ne však s rozvahou Snažte se respektovat
Nejlepším přítelem Nepřítel mocný velmi je
A mocným kouzelníkem A lstivý víc než dosti
Odešel žel v jeden den Naše škola už blízko je

By nebyl prosebníkem By padla jeho zlostí
To Salazar Zmijozel Útočí sice zpovzdalí
Cílevědomost žádal Ale nenechme se mýlit
Různé pro to prostředky Proniknout mohl potají

I lstivost zachovával Jeho moc bude sílit
Na čistotu krve dbal Však cítím jeho přítomnost
Vážil si starých rodů I tady v Bradavicích
S nečistými nejednal Někdo z nás ztratil soudnost

Toť příčina všech sporů
Rowena z Havraspáru
Ta nejkrásnější z Čtyř
Příjmala jen bystrou hlavu

Zajímavosti, co se ve filmu o škole nedozvíte

29. července 2007 v 21:19 | Kašmatka |  Harry Potter -juchůů :-)
Existuje 10 základních plemen draků:
 • čínský ohniváč
 • hebridský černý
 • maďarský trnoocasý
 • norský ostrohřbetý
 • novozélandský opálooký
 • obyčejný velšský zelený
 • peruánský zmijozubý
 • rumunský dlouhorohý
 • švédský krátkonosý
 • ukrajinský železnobřichý
Existuje 10 plemen Pegasů:
 • abraxaské - velmi silný obří plavák
 • aethonské - kaštanový hnědák oblíbený v Irsku a Británii
 • granijské - šedý a obzvlášť rychlý
 • thestralské - vzácné, vraník nadaný schopností neviditelnosti. Mnozí kouzelníci věří, že nosí smůlu.
Existují 3 plemena trollů:
 • Horský je světlešedý s holou hlavou
 • Lesní je světlezelený a někdy s zelenými či hnědými vlasy
 • Říční je načervenalý s krátkými rohy a občas chlupatý

Jména studentů z BRADAVICKÉ ŠKOLY

29. července 2007 v 21:17 | Kašmatka |  Harry Potter -juchůů :-)
Jméno studenta
Adam Neřold
Aerion Flamer
Ales Cucek
Alex Smile
Alfonsina Valdesova
Amaris Fitková
Andres Kulišenko
Andy Larkin
Ann Hüstnová
Arnolt Tesák
Arthur Jacobs
Bára Krákavá
Beluska Beluskova
Blader Magicus
Brit Lomová
Carmen Black
Centaine Courtny
Chris Perryová
Cody Brko
crazy nemo
Daenerys Targaryen
Daniela Bloomová
David Hlobil
Decease Mors
Delirus Kowald
Deph Sozé
Elanor Drake
Eleanora Nice
Elizabetha Nices
Eliška Kuku
Ellena de Rastignac
Emma Moonrise
Ester Holoubková
Filip Jirman
Galanorie McStone
Giros Joon
Goku Son
Hajile Wood
Haldir Eco
Harry Toksn
Harry Topper
Harieta Emma Kouzelná
Hermy Watson
Heřman Žaba
Hula Omg
Igor Karpakov
Jack London
Jacob Joon
Jana Steinhauserová
Jane Salliwen
Jaroslav Štegner
Jenny Angel
Jim Black
Jim Street
Joe Amidamaru
Katherina Mahrová
Kathryn Marfoys
Kirsten Sandersová
Kortmelina Estriel
Kouzelníkus Merlinus
Kris Olred
Kriss Rýparová
Kuba Wirgel
Lalaj Usměvavá
Larry Daykin
Lea Werewolfka
Lenna Blacková
Lili Evansová
Lord of Angmar
Lord Voldy
lukas totius orbis
Lukáš Březina
Maja Kalinar
Malia Jane Pitonisa
Marian Přibyl
Markus McNeal
Mary-Jane Brown
Mato Chovanec
Michaela Melicharová
Michaela Novotná
Michaela Šimordová
Mickey Hůlková
Milayla Goodová
Mishaella Aylereová
Mistr Hastrman
Narciska M. Blanche
Natasha Jang
Nika Fenomen
Ondra Bartak
Peci The Big
Pedro Echinatus
Petar Vukadinovič
Peter Wood
Petra Březinová
Petra Hlisnikovská
Rebecca Valentine
Ronald W. Wallace
Rory Walgrandová
Rryh van Cahirová
Sacharissa La Wood
Simka Ves
Simona Effenbergerová
Sirius White
Skety Syketová
Stepan Cech
Sweety Sue
Terry Snová
Tes Greenová
Tom Potter
Tynka Jessica Cerber
Unicorn Wind
Utři Nos
Vlaďka Globalista
Wonna Kindly
Yoh Assakura
Yoko Tchiva o'Connon
Zdeňka Němečková
Zizi Strašlivá

Postupy a přísady na některé lektvary

29. července 2007 v 21:16 | Kašmatka |  Harry Potter -juchůů :-)
ČISTÍCÍ LEKTVAR
Přísady: Dračí krev, houba Čistivka, švábí oči, vosk.
Příprava: Přes houbu Čistivku slijeme do kotlíku dračí krev. Zahřejeme těsně pod teplotu varu a přidáme švábí oči. Uvedeme do varu a necháme vařit půl dne. Pro lesknoucí efekt můžeme přidat obyčejný mudlovský vosk.
Efekt: Docela účinné čistidlo, ale nevyrovná se komerčně prodávaným výrobkům, jejichž tajné receptury se pravděpodobně nikdy nedozvíme. K dostání na Příčné ulici.

DOUŠEK MÍRU

Přísady: Drcený měsíční kámen, kýchavicový sirup a ještě další přísady, ale bohužel nevím jaké.
Příprava: Musely být do kotlíku přidávány v přesně určeném pořadí a množství; doba míchání byla také stanovena a míchalo se nejdřív po směru hodinových ručiček a pak proti; a teplota ohně, nad kterým se lektvar vařil, musela být také ta pravá a musela vydržet po určitou dobu, než bylo možné přidat poslední ingredienci.
Efekt: Zažehnává úzkost a rozčílení.
DOUŠEK ŽIVÉ SMRTI
Přísady: Rozdrcený kořen Asfodelu, výluh z pelyňku.
Příprava: Do jedenáct dní odstátého výluhu z pelyňku přidáme rozdrcený kořen Asfodelu. Dbáme přísných bezpečnostních opatření, neboť se jedná o velice silný uspávací prostředek.
Efekt: Měsíc dlouhý, hluboký spánek.

DRAČÍ DECH

Přísady: Dračího srdce (díky zákonu z roku 1902 je jak během života tak i po smrti drakovi zakázáno odebrat srdce, což zmenšuje výskyt tohoto lektvaru), čistého vodíku, slizu z tlustočerva a dva listy kopřivy.
Příprava: Blánu z dračího srdce namočíme do slizu z tlustočerva. Listy z kopřivy vložíme do namočené blány a rozřežeme na malé kousíčky. Vhodíme do kotle kde sloučenina vodíku a 25ml mořské vody. Mícháme dokud z toho není čistá kapalina a poté nalijeme do lahvičky, která je vyrobena z látky s vysokou teplotou tavení.
Efekt: Velmi nebezpečný lektvar, který je ministerstvem kouzel zakázán používat proti lidem (mudlům a kouzelníkům, domácím zvířatům a chráněným zvířatům. Po jeho vypití vám z pusy začnou šlehat tmavě oranžové plameny a vznikají velké popáleniny v dutině ústní až směrem k žaludku.
HVĚZDICOVITÝ TRAVNÍ BALZÁM
Přísady: Tráva nasbíraná o půlnoci za svitu hvězd, další součástí jsou larvy hvězdic, kůra z ruje vlasaté, které je více než pět let a přesně jedna slza dospělého fénixe.
Příprava: Jeho příprava je ovšem velmi složitá. Nakrájenou trávu vhodíme do směsi sladké vody a rozmačkaných larev hvězdice. Po vhození trávy nabude lektvar tmavě zelené barvy. Kápneme tam fénixovu slzu a lektvar se zesvětlí. Rozcupovanou kůru z ruje vlasaté vhodíme do kotle a zamícháme. Po užití lektvaru by se účinek měl dostavit do deseti minut. Pokud ne, tak to znamená, že jste přidali více než jednu slzu. Za každou další slzu bude trvat o týden déle než se účinky dostaví.
Efekt: Účinná hojivá emulze, která dokáže vyléčit úplně vše. I kdyby vás od smrti dělil vlásek, měli mor, chřipku, zápal plic, rakovinu a mnohé další více či méně závažné nemoci.
KOSTIROST
Přísady: Nadrcené drápy z Hipogryfa, šťáva z plodů Ďáblova osidla,voda, vylisované listy Mandragory.
Příprava: Za pokojové teploty smícháme nadrcené drápy se šťávou z Osidla. Vzniklou kaši rozředíme vodou a týden v ní necháme louhovat listy Mandragory.A přidej svoje nehty.
Efekt: Nahrazuje chybějící kosti v lidském těle.
LEKTVAR NA LÉČÉNÍ VŘEDŮ
Přísady: Sušené kopřivy, hlemýždi, dikobrazí ostny, drcené hadí zuby.
Příprava: Necháme rozvařit 200g sušených kopřiv, přidáme podušené hlemýždě a rozdrcené hadí zuby. Poté lektvar odstavíme z ohně a přidáme tři dikobrazí ostny. Pozor na správnou hmotnost kopřiv a na přidávání ostnů až po odstavení z ohně.
Efekt: Lektvar léčící vředy, jeden z nejjednodušších.
LEKTVAR NEPOUŽITELNOSTI
Přísady: Kořen Scvrklofíku, odvar Úponice Jedovaté, sedmikráskové kořínky, kůže z Hřímala.
Příprava: Do odvaru z Úponice Jedovaté nasypeme nasekané sedmikráskové kořínky a nastrouhanou kůži Hřímala. Necháme tři hodiny vařit a přidáme kořen Scvrklofíku (v jednom kuse). Pak necháme hodinu odstát.
Efekt: Způsobuje nepoužitelnost hůlky na dobu dvou hodin.
LEKTVAR ZPOMALENÍ
Přísady: Roh Jednorožce, krunýř Třaskavého Skvorejše, dračí kůže, roh Lidožravého Dvourožce.
Příprava: Na dno kotle položíme kus dračí kůže, zalijeme vařící vodou a přidáme nastrouhaný krunýř Skvorejše, drcený roh Jednorožce a Lidožravého Dvourožce. Necháme vychladnout, znovu zavaříme a použijeme na lektvar kouzlo Impedimentus. Pak slijeme do lahvičky s maximálním objemem jednoho litru.
Efekt: Při rozbití lahvičky a vylití lektvaru na jakoukoliv bytost nastane efekt zpomalení. Tento efekt působí po jednu hodinu.
LEKTVAR ZRYCHLENÍ
Přísady: Roh Jednorožce, roh Lidožravého Dvourožce, dračí kůže, krunýř Třaskavého Skvorejše, gepardí dráp.
Příprava: Položíme na dno kotle kus dračí kůže a pak na ni nasypeme PŘESNĚ v tomto pořadí nadrcený roh Dvourožce, Jednorožce a krunýř Skvorejše. Po hodinovém vaření přidáme rozemletý dráp geparda.
Efekt: Po vypití zrychlí pohyby člověka (pouze člověka, žádné jiné bytosti) na pěti až desetinásobek.
MNOHOLIČNÝ LEKTVAR
Přísady: Výluh z dračí kůže, výluh z Mandragory, roh Jednorožce, kůže z Hřímala, tři chlupy Dlaždičouna a cokoliv z těla osoby, ve kterou se chceme proměnit.
Příprava: Výroba tohoto lektvaru je velmi náročná a pouštět by se do ní měl jen pokročilý kouzelník, jinak vše dopadne katastrofálně! Do kotlíku (nejmenší velikosti) vložíme tři chlupy Dlaždičouna a roh Jednorožce. Zalijeme 14 dní starým výluhem z dračí kůže. Necháme louhovat další týden a poté přidáme kůži z Hřímala o velikosti nehtu na palci. Za další týden přidáme měsíc starý výluh z Mandragory a vše uvedeme do varu. Nakonec přidáme něco z těla (vlas, nehet) osoby, ve kterou se chceme proměnit. Pozor! Nesmí být použito nic z těla zvířete.
Efekt: Do minuty od vypití získáme podobu požadované osoby, ve kterou se chceme proměnit. POZOR!!!!! Váš hlas se nezmění!!!Efekt trvá hodinu.
NADOUVACÍ LEKTVAR
Přísady: Kořen, listy a nektar Nadouvavky Podivné, kost Karkulinky.
Příprava: Za neustálého míchání kostí Karkulinky vhazujeme do vroucího nektaru Nadouvavky její listy a nahrubo nastrouhaný kořen. Vaříme asi 20 minut, necháme vychladnout a přidáme rozdrcenou kost. Celý lektvar opět přivedeme do varu a necháme znovu zchladit. Potom na lektvar použijeme Vykrmovací kouzlo.
Efekt: Způsobuje zvětšování předmětů na pětinásobek jejich původní velikosti.
PROVĚŘOVACÍ LEKTVAR
Přísady: Roh Jednorožce, dráp Hipogryfa, vlas Víly.
Příprava: Do vařící vody sypeme zároveň rozemletý dráp Hipogryfa a roh Jednorožce. Necháme vařit do doby, než lektvar získá modrou barvu. Poté přidáme vlas Víly a vaříme dál až do chvíle, kdy se lektvar zbarví do zelena.
Efekt: Lektvar vytvořený ze součástí tří ušlechtilých stvoření dokáže rozpoznat, zda hůlka někdy použila neodpustitelnou kletbu. Po polití hůlky, která kletbu provedla, se lektvar zbarví do červena, v opačném případě zůstane zelený.
PŘEŽIVŠÍ LEKTVAR
Přísady: Krev Jednorožce, žíně z Jednorožce, roh Jednorožce.
Příprava: Tento striktně zakázaný lektvar lze připravovat pouze ve zlatém kotlíku. V krvi Jednorožce se nechají rozvařit ostatní ingredience. Substance se nechá vychladnout a 24 hodin odstát.
Efekt: Stálejší efekt než pouhé pití krve Jednorožce. Jeden litr lektvaru udrží osobu na hranici mezi životem a smrtí po dobu jednoho měsíce.
SLUNEČNÍ LEKTVAR
Přísady: Vylisované srdce Bludníčka, dračí sliny, vysušené lístky Svítivky Ovíjivé
Příprava: V dračích slinách necháme vylouhovat srdce Bludníčka a lístky Svítivky. Postavíme na oheň a uvedeme do varu. Vaříme 30 minut, odstavíme z ohně a aplikujeme na tekutinu kouzlo Lumos. Po vychladnutí bude lektvar vydávat intenzivní světlo.
Efekt: Vydává silné světelné záření po dobu jednoho týdnu. Skvělá náplň do lamp.
VERITASERUM
Přísady: Plášť Mozkomora, soví pera, hadí oči, listy Paměťovky Jasnozřivé, kopyto Kentaura.
Příprava: Nejdříve vyvaříme plášť Mozkomora. Do studeného vývaru nasypeme šest sovích per, dvě hadí oči a nastrouhané kopyto Kentaura. Zahřejeme na teplotu varu a mícháme dvacet minut. Necháme zchladit a třicet dnů louhujeme lístky Paměťovky. Potom opět zavaříme a vaříme, dokud lektvar nezíská svou typickou čirou barvu. Sléváme do malých flakónků.
Efekt: Nejsilnější lektvar pravdy. Jeho použití je přísně kontrolováno ministerstvem kouzel. Používá se při výsleších. Je mocnější než kletba Imperius. Osoba, na kterou je Veritaserum použito, nedokáže vzdorovat a zodpoví všechny otázky po pravdě.
VLKODLAČÍ LEKTVAR
Přísady: Vlkodlačí chlupy, Měsíček Rolní, blána z dračího srdce, žíně z Jednorožce, pero z Fénixe.
Příprava: Z rozmixované blány, žíně a pera vytvoříme hustou kaši, kterou rozředíme vodou, ve které jsme předtím nechali vyluhovat Měsíček Rolní, natrhaný za prvního úplňku v měsíci. Lektvar uvedeme do varu a vaříme devět dní. Potom přihodíme devět vlkodlačích chlupů a necháme vychladnout. Lze připravovat pouze ve zlatém kotlíku.
Efekt: Kombinací tří nejmocnějších čarovných substancí vzniká lektvar tak účinný, že dokáže potlačit i destruktivní chování vlkodlaka, který se po požití chová jako klidný vlk.
ZMENŠOVACÍ DRYÁK
Přísady: Sedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic.
Příprava: Do kotlíku postupně přidáme pár kapek šťávy z pijavic, nařezané housenky, jednu krysí slezinu, oloupaný Scvrklofík a najemno nakrájené sedmikráskové kořeny. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme lektvar asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme.
Efekt: Zmenšuje do desetinásobku původní velikosti.
ZVĚTŠOVACÍ DRYÁK
Přísady: Sedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic.
Příprava: Do kotlíku postupně vhodíme najemno nakrájené sedmikráskové kořeny, oloupaný Scvrklofík, jednu krysí slezinu, nařezané housenky a pár kapek šťávy z pijavic. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme lektvar asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme.
Efekt: Zvětšuje do trojnásobku původní velikosti.

Lektvary z filmu Harry Potter

29. července 2007 v 21:14 | Kašmatka |  Harry Potter -juchůů :-)
LEKTVARY
Čistící lektvar - Docela účínné čistidlo
Doušek živé smrti - Velmi silně uspávací prostředek
Drmolící dryák - Člověk po něm mluví nesmysly
Elixír života - Zajistí nesmrtelnost,vyrábí se pomocí kamene mudrců
Kostirost - Dorostou vám po něm chybějící kosti
Krysí tonikum - Léčebný nápoj pro krysy
Lektvar na léčení vředů - Léčí vředy
Lektvar nepoužitelnosti - Způsobí nepoužitelnost hůlky na 2 hodiny
Lektvar pro přežití - Z krve jednorožce, udrží při životě měsíc
Lektvar zpomalení - Při vylití na člověka ho na hodinu zpomalí
Mnoholičný lektvar - Na hodinu získáte podobu jiného člověka
Nadouvací lektvar - Používá se k zvětšení objemu
Nápoj lásky - Ten, komu ho namícháte se do vás okamžitě zamiluje
Odhalovač - Odhaluje neviditelné nápisy
Oživovací odvar z mandragory - Oživuje zkamenělé
Prověřovací lektvar - při vylití na hůlku zjistí, jestli použila zakázané kletby
Rujovníkový lektvar - Uzdraví zranění
Sluneční lektvar - Silně září po dobu jednoho týdne
Splaskací lektvar - Používá se ke zmenšení objemu
Uspávací lektvar - Používá se k uspání
Vertisarérum - Pravdomluvný lektvar
Vlkodlačí lektvar - Při přeměně ve vlkodlaka je člověk neškodný
Zmenšovací dryák- Zmenšuje
Životabudič - Používá se při nachlazení nebo na povzbuzení

smutnýý příběh ale kváásnýý

29. července 2007 v 21:05 | Kašmatka |  Smutné příběhy o lásce
:-(
Smutné písničky,venku sníh,sobota,sedíte u počítače....většina z vás tento pocit asi zná.Pocit kdy vám příde všechno těžké,nemožné a kdy se cítíte sami.Tento pocit prožívala i jedna holka.Byla strašně zamilovaná do jednoho kluka.Pořád si psali,telefonovali a vypadalo to,že se z toho co nevidět něco vyklube.Ze začátku to vypadalo jenom jako přátelství,ale později t začalo být vážnější.Potom ale začal couvat.Najednou to nebylo už to,co dřív.Choval se jinak.Přestali si psát a telefonovat a ta holka,která se jmenovala Naty se najednou cítila strašně sama.Neměla s kym hrát na icq hry,neměla moc komu psát,neměla pocit bezpečí.Nebyl den,kdy by nebrečela,nebyl den,kdy by na něj nemyslela,nebyla noc,kdy by se jí o něm nezdálo.Pořád myslela jenom na něj a ostatní kluci jí nezajímali.Prostě jim nevěřila a ani se jí žádnej nelíbil natolik aby s nim chtěla bejt.Když už to trvalo několik měsíců řekla si dost a byla rozhodnutá mu to říct a taky to udělala.Bohužel stalo se to,co čekala-nevyjádřil se.Uplynul další měsíc a on nejevil žádný zájem.Chtěla na něj zapomenout a začít normálně žít.Bylo to strašně těžký.Chyběl jí...chybělo jí to volání....ty jeho slova....ty jeho pohledy.Jediné co jí po něm zbylo,byl jeden obrázek,který jí jednou poslal.Uplynulo pár týdnů a Naty si řekla,že na něj prostě nemůže zapomenout a ani nechce.Někde uvnitř cítila že to prostě nepůjde a že všechno dopadne dobře.Trápila se už tak dlouho,že zapoměla co to vlastně je štěstí.Neuměla se radovat a žila ve svým světě kterýmu nikdo nerozuměl.Byla z toho všeho už strašně vyčerpaná a slabá.Začalo se jí často stávat že z ničeho nic omdlela.Jednou omdlela ve škole a odvezli jí do nemocnice.Celý týden jenom spala a spala.Chodili za ní všichni známý a přáli si aby se co nejdříve uzdravila.Dokonce přišel i ten kluk.Chytil jí za ruku a i když nevěděl jestli ho slyší,řekl jí:"Promiň za všechno....byl jsem blbej a neuvědomoval jsem si co dělám...ale já tě mám moc rád a vždycky jsem měl."Začali mu téct slzy a dal jí ještě před odchodem polibek.Chodil za ní každý den.Jednoho dne se Naty konečně probudila.
O pár dní později: Naty už byla v pořádku a s tim klukem začala chodit.Byl to nejšťastnější člověk na světě.Slíbili si,že se nikdy neopustěj už.Jednou ten kluk ale nepřišel do školy.Naty se bála že se mu něco stalo,protože když nepřišel do školy,tak jí to vžycky řekl.Začala hodina a do třídy přišla učitelka.Vypadala strašně nešťastně a celý třídě oznámila,že ten kluk měl ráno nehodu na kole.Srazil ho vlak a on nepřežil.Naty tomu nemohla uvěřit.Byla v šoku a okamžitě se se strašnym pláčem rozběhla pryč.Pryč ze školy.V hlavě se jí vybavovalo uplně všechno co spolu prožili,každý jeho slovo.Běžela rovnou za jeho rodiči,protože jí v tu chvíli přišli nejbližší.Zazvonila a ve dveřích stáli nešťastní rodiče.Naty se rozbrečela ještě víc a vrhla se jim do náruče.Poprosila je jestli by u nich nemohla přespat,že domů nechce,že chce být u nich.Nechtěla aby volali její mámě.Nechali jí spát v pokoji toho kluka.Ráno jí ale řekli že musí domů.Její máma měla o ní velikej strach a nevěděla kde jí hledat.Rodiče toho kluka Naty přemluvili a odvezli jí domů.Její mámě všechno řekli.
O měsíc později: Naty skoro nechodila do školy.Celý den probrečela.Věřila na posmrtný život a věděla,že její bývalí kluk by si nepřál,aby se zabila,ale ona nemohla být na světě bez něj.Napsala mámě a všem ostatním přátelům dopis ve kterym naprosto všechno vysvětlila a řekla vše co chtěla říct.Vzpoměla si na jejich slib "Nikdy se neopustíme" a poslední vteřiny jejího života skončily...

Rozloučení

29. července 2007 v 21:03 | Kašmatka |  Smutné příběhy o lásce
Rozloučení, .............
ářčáářDívali se na sebe a mlčky se pozorovali….. Ani jeden z nich nevěděl co říct. Proto se Honza rozhodl tuhle trapnou chvíli ukončit a rozhoupal se k odchodu. Chtěl Zuzku obejmout, ale ona se mu vytrhla a řekla mu, však se ještě uvidíme, neloučíme se napořád: ,,V šest u Kremrolky, ju?!" a zmizela za rohem.

Tohle jí je podobný, řekl si, ztřeštěnost, spontánnost a okamžitá rozhodnutí, aniž by přemýšlela, jaký to může mít dopad… Tohle byla ona a možná to ho na ní tak přitahovalo. Nikoho, jako je ona, nepotkal, začal vzpomínat na jejich první setkání. Byl s partou na koupališti a ona tam byla s Janou, její nejlepší kamarádkou. Hned, jak ji spatřil, pocítil nějaký divný pocit, jako by mu něco říkalo: "No tak, oslov ji, teď nebo nikdy…." A tak šel… Kluci na něj koukali a začali mít poznámky typu: ,,Óóóóó Romeo a Jůlie…. Hej, vole, kam valíš?! Za tou mařkou?! Jo, dobře sis vybral a rozdělíš se potom s kamarádíčkama?!" Ale on je nevnímal, šel za ní… Zuzka se dál vesele vybavovala s Janou a Honzu zaregistrovala, až když jí oslovil… Podíval se na ni a pozval ji na zmrzlinu… Zuzka nabídku přijala, a tak spolu strávili supr odpoledne… Honza si to v duchu všechno přehrál, jo to byly časy, neměl žádný starosti, jeho máma byla zdravá, ale teď je všechno jinak..
Jeho mamka má totiž vážnou nemoc, nikdo neví, jestli se uzdraví, nikdo neví, jestli zemře.. Její osud je v rukách někoho, koho člověk nepozná, dokud bude žít. Až teď si na mámu vzpomněl. Poslední dny ji totiž velice zanedbával, už týden ji nenavštívil v nemocnici u sv. Anny a volal jí naposledy před 3 dny. Bylo to proto, že veškerý čas trávil se Zuzkou. Pokaždé si řekl, že k mámě zajde druhej den, že má dost času a že mu máma neuteče.. Netušil však, co se děje, netušil, že její zdravotní stav se zhoršuje…. Vůbec nic nevěděl, měl v hlavě jenom Zuzku a pro nic jinýho tam už nebylo místo…
Podíval se na hodinky a zjistil, že jsou teprve tři hodiny odpoledne. To měl ještě dost času, než budou mít sraz se Zuzkou, a nemocnice není tak daleko, řekl si.. Sedl tedy na osmičku a dojel přímo k nemocnici. Jakmile do ní vstoupil, měl divný pocit. Něco bylo v nepořádku, ale ani ve snu ho nenapadlo, co se stalo. Šel tedy do druhého patra na pokoj, kde ležela jeho mamka. Ale postel byla prázdná. Zaradoval se, třeba ji před chvílí pustili domů a ségra ji odvezla. Vtom vešel do pokoje doktor a jakmile spatřil Honzu, pošeptal něco sestřičce a ta vyšla z pokoje…
"Posaďte se, Honzo!" a nabídl mu volné místo na židli. Jeho hlas zněl jinak než obvykle, smutně a přitom jakoby v něm byla úleva. "Za posledních pár hodin došlo k jistým událostem!" Honza neměl dobrý pocit, a tak se rovnou zeptal: "Kde je moje máma?!" Doktor Sotecký chvíli přemýšlel, asi hledal vhodná slova, a po chvíli ticha pověděl: "Vaše matka je tam, kde jí je líp… Nebojte, neumírala v bolestech, umřela ve spánku, o ničem nevěděla…" Honzovi se zatmělo před očima. CO mu to právě Sotecký řekl?! Jeho máma je mrtvá?! To přece není možné, sakra, byl tu před týdnem a její stav už byl lepší, říkali, že jí možná pustí domů. Ani se s ní nerozloučil. Přišlo mu to zbytečný, jak mohl tušit, že už nikdy nebude příležitost?! Jak mohl vědět, že už ji nikdy nespatří, nebude s ní mluvit a že ho nikdy nepohladí po jeho kaštanových vlasech?! Ano, byl jako ona, byl jí velice podobný.. Vzhledem i povahou.. Nahlas se rozbrečel…. Potřeboval být sám. Vyběhl z nemocnice, nevěděl, kam jde, utíkal někam, kde to neznal…. Najednou se zastavil v jednom parku, až teď mu došlo, kde je.. Sem chodíval s mámou jako malej kluk, tady si s ní hrál. Je to dávno, hodně dávno.. Zase se rozbrečel, nevěděl, co má dělat, přál si jediné. Vrátit čas o několik dní nazpátek, aby se mohl rozloučit se svojí milovanou maminkou. Když ji naposledy viděl a odcházel od ní, řekl jí pouhé: ,,Ahoj mami, zítra zase přijdu!" Ale nepřišel, ani ji neobejmul a neřekl ji, jak moc jí má rád a že je pro něj nejdůležitější na světě a že ji nikdy nechce ztratit.. Ale ztratil ji, navždy…..

Beznadějný konec velké lásky

29. července 2007 v 21:02 | Kašmatka |  Smutné příběhy o lásce
Beznadějný konec velké lásky
Nešťastný přicházíš domů. Zrovna se s tebou rozešla holka, kterou nadevše miluješ. Před očima máš černá kola a nemůžeš dýchat. Obličej bílý jako papír schováváš do dlaní. Je ti strašně zle. Nevíš, co máš dělat, jsi naprosto bezmocný a dezorientovaný. Řekla ti sbohem a jako důvod uvedla, že už tě nemiluje. Kdyby to bylo kvůli někomu jinému, pochopil bys to snáz. Ale takhle. Jak tě největší láska tvého života, tvoje zlatíčko mohlo přestat milovat? To je proti zákonům zdravého rozumu. Teprve, když za sebou zavíráš dveře od bytu, vytrysknou ti slzy. Hořké kapičky ti stékají po křídově bledých tvářích.
Letmo pozdravíš mamku vařící v kuchyni a zavíráš se ve svém pokoji. S obličejem v dlaních sedíš schoulený v koutu a přemýšlíš o krutosti života. Sedíš a je ti opravdu mizerně, jako by tě přejel vlak. Ale nejhorší je, že nevíš, cos provedl. Tvůj sladký miláček tě zranil, podkopl ti nohy v největším rozletu. Své srdce halíš do černého rubáše zármutku a beznaděje. Už nikdy nechceš milovat, protože to bolí.

Vzpomínáš na všechno, co jste spolu prožili a do očí se ti hrne nová várka slz. Nesnesitelná bolest svírá tvou hruď a máš pocit, že to nevydržíš. Nejde to.
Zasouváš ruku do kapsy a hledáš. Hledáš svůj nůž, aby sis podřezal žíly. Avšak, zalije tě ještě větší vlna beznaděje, když zjišťuješ, že ho nemáš. Ztratils ho.
Co teď? Vyhédneš z okna, ale pád z druhého patra by ti pravděpodobně nepomohl, jen by tě zmrzačil. Sedíš a nevíš kudy kam. Svět ti připadá černější než v nejhlubší noci, kdy nesvítí jediná hvězdička. Znovu vyhlédneš z okna na zamračenou oblohu, po které se ženou bouřková mračna. Celý tvůj svět je černá propast smutku a bezmocnosti.
Rukávem stíráš nejnovější slzy a s pevným rozhodnutím usedáš ke stolu. Bereš bílý papír a píšeš na něj poslední rozloučení. Papír vkládáš do obálky a nadpisuješ adresu svého krutého miláčka. Vycházíš z domu a dopis vhazuješ do schránky pro odeslanou poštu.
Nové slzy se ti kutálí po tvářích, ale odhodlaně pokračuješ dále po ulici, kam tě nohy nesou. Ocitáš se u řeky a spásný nápad zaplaví tvou mysl. Dojdeš doprostřed mostu, který se vine přes hnědou řeku, a zastavíš se. Z náprsní kapsy vytahuješ její fotku. Je tak krásná, taková líbezná víla. Lehce ji políbíš a zašeptáš poslední "Sbohem".
Znovu fotografii ukrýváš v kapse na levé straně, u srdce. Přelézáš zábradlí, nakláníš se a chvíli sleduješ bouřková mračna a blesky křižující se ti nad hlavou. Jemný drobný déšť ti smáčí uslzenou tvář a mísí se se slanými slzami.
Pohlédneš dolů, pod sebe do hlubin dravé vody, nad kterou se líně povaluje hustá mlha. V duchu si představíš obličej své milé a pouštíš se. Lehce to šplouchne a je konec Milá otevírá dopis jí určený se slzami v očích. Už ví, co jsi udělal. Že jsi obětoval život pro lásku. Pro ni. Před očima se jí objeví tvé poslední řádky:

Mou tvář smutek halí,
že jsi odešla, a sama.
Navždycky nez zábrany
budeš mnou milována.

Jedna smrt a tolik citů

29. července 2007 v 21:01 | Kašmatka |  Smutné příběhy o lásce
Jedna smrt a tolik citů
Lidé přicházejí a odcházejí…Za život jich uvidíte ještě mnoho-někteří se stanou vašimi přáteli a někteří se stanou jednou z mnoho tváří velkého a nelítostného světa.Někteří lidé do našeho života vstoupí a zase vyjdou, aniž byste měli takový ten pocit, kdy nedokážete racionálně uvažovat a jen při zmínce o této osobě se vám srdce rozbuší tak, jako byste právě běželi marathón.Tomuhle pocitu se říká láska…Pro někoho je to slastný pocit, ale pro mě? V mém životě lidé ubíhali jako na běžícím pásu a já nebyla schopná je zastavit a říct: "Čau, jak se vede?"Nevím přesně, jak to popsat-možná to ani popsat nejde-, ale cítíte se, jako by měl svět osobní plán pro každého člověka-kdy vstát, kdy zmeškat autobus…prostě takový ten řád, podle něhož se nesmí nikdo bavit nebo udělat chybný krok stranou.Byl to stereotypní řád.

Jenže já byla něco jiného.Milovala jsem adrenalin, dobrodružství, výšky, rychlost…Dělala jsem věci, co ostatní nikdy nezkoušeli:padák, sky surfing, , bungi-jumping, bláznivou jízdu na rampách na svých in-linech…prostě zážitky, na které se nezapomíná."Čusky, jak je?"Jakub byl pro mě jedním z těch "lepších" zážitků.Nechodili jsme spolu, ale byli jsme nejlepší přátelé.Sjel na svých in-linech zábradlí, až kolem létali spršky jisker, seskočil a zastavil se těsně přede mnou."Nazdárek!"zazubila jsem se. "Mám se celkem fajn, ale co ty?Co tu vlastně kláš?Neměl si tu být až ve čtvrtek?Podle mě je teda dneska úterý.""Páni!Si hotovej šerif!"zasmál se. "Říkal jsem si, že se půjdu trochu odreagovat."Jo, tuhle výmluvu jsem dost dobře znala-pohádal se s rodiči."Tak co ti zase vymlouvali.""O rodičích to není,"povzdechl si a zadíval se kamsi do dáli. "Včera jsem se rozešel s Alenou."Polilo mě horko.Strašně jsem si přála, aby se rozešli!Jakub se mi vždycky děsně líbil, ale to jsme ještě nebyli nejlepší přátelé…a teď mi to bylo líto..mohla bych ztratit nejen kluka, ale taky báječného kamaráda.."Si v pohodě?"zeptal se Jakub a zamával mi dlaní před obličejem."To tě to tak vzalo?""Ehe..promiň, jen-jen jsem se zamyslela,"vykoktala jsem a zamžikala očima."Zamyslela?Nejsi náhodou nemocná?"rozesmál se. "Člověk přeci může racionálně uvažovat, no ne?"namítla jsem.
Za chvilku už jsme předváděli svoje bláznivé kousky na U-rampě.Po chvilce tohohle různého vytahování a pošťuchování se mi udělalo nějak mdlo a sela jsem si na lavičku.
"Měla bys víc jíst,"podotkl Jakub a kecnul si vedla mě."Hmmm,"zabručela jsem."Co kdybychom sjeli tu novou dráhu?"navrhl po chvilce mlčení."Neblbni, nemáme tu s sebou chrániče.""Odkdy je nosíš?Nemáš snad ráda adrenalin?Bude zábava.""Můžeme si něco udělat.""A co?Maximálně si zlomíš nohu.Pojeď."Chytil mě za ruku a táhl mě k nově vybudované dráze."Úúúúch!Docela se bojím,"otřásla jsem se-a celkem po právu.Pode mnou vězela pořádná díra a jako nějaká příšera čekala, až jí vjedu přímo do tlamy.
"Dej mi ruku,"navrhl mi Jakub.Tak jsme tam jen tak chvíli stáli, drželi se za ruce a čekali, až ten druhý řekne."Tak teď?""Jo, teď,"vydechla jsem a oba jsme se současně rozjeli, stále se držíce za ruce.Byli jsme sehraný tým a byli jsme dobrý.První zábradlí, druhé, schody, imitace chodníku, U-rampa, skokánek…Všechno se mi to míchalo a já se ocitla ve víru možností…možností lásky, citů..možností, které se kolem mě posledních několik dnů motaly..Nohy se mi podlamovaly a já sebou plácla prostřed U-rampy.Jakub mě pustil, udělal několik ukázkových přemetů a pak…jako by mu selhaly všechny šlachy a svaly v těla…jako by se nemohl pohybovat..Padal na hlavu…Nemohla jsem se na to dívat…bylo mi mdlo a já měla slabý žaludek…Nevím, jak dlouho jsem tam takhle ležela a zakrývala si oči…Pak mě ale někdo vyvlekl z nastalé vřavy a zeptal se, jestli mi něco není.Nebylo, ale já cítila prázdnotu ve svém srdci…jakoby byly všechny city vymazány, vygumovány jako čáry, které zanechala obyčejná tužka…Přeci jsem ale něco ucítila-smutek.A tak si dvě hořké slzy vyryli cestičky, na mých lících.
"Ty můžeš za to, že spal a zabil se,"obvinila mě další den Alena a á spatřila její oči:nemilosrdné, vždy perfektně nalíčené.Bylo vidět, že neplakala..Ael to já ano-celou noc a ještě teď jsem vzlykala.Vypadala jsem jako žába-oči opuchlé pláčem a vlasy neumyté a slepené."Neříkám, že za to nemůžu,"kníkla jsem."Měla by ses stydět!"vykřikla. "Podívejte se na ní!Na chudinku!Přebere mi kluka a pak ho nechá zabít!""Niky jsem ti ho nechtěla přebrat!Rozešli jste se a ty sis nenašla jinou zábavu, než z toho obviňovat jeho nejlepší kamarádku-mě!"ohradila jsem se a pak jsem bezmocně hlesla: "Milovala jsem ho, ale neměla jsem odvahu mu to říct, odvahu porušit naše přátelství.To ty by ses měla stydět, že si neuronila ani slzu.Nemilovala jsi ho.Chodila jsi s ním, jen aby ti okolí závidělo."Alena se na mě podívala úzkými štěrbinkami svých očí-provrtávala mě nenávistným pohledem, ale nemohla mi nic říct, odešla.Rozplakala jsem se…znovu a znovu…

"Opravdu chceš skákat?Nevypadáš zrovna nejlíp.Jako sebevrah,"podotkl Patrik a pomohl mi do postroje padáku."Jsem v pohodě,"usmála jsem se unaveně a nastupovala do letadla k ostatním parašutistům. "Fakt, jen e potřebuju trochu odreagovat!"Ano, odreagovat.Jako to dělával Jakub.Párkrát jsem zamrkala, abych vyhnala slzy z očí.Letadlo vzlétlo a já pocítila známé škubnutí za pupíkem.Připoutala jsem se."Máme výšku!"ozvalo se a kdosi mě postrčil k otevřeným dveřím.Pode mnou se rozprostírala krajina."Jump!"Skočila jsem, jako jsem to dělávala už mnohokrát. 24…25…30…otevřít padák a zážitek…Jenže tentokrát jsem přestala počítat a vychutnávala jsem si svůj poslední let, let, ne jehož konci zbyde jen prázdná skořápka bez duše a citů."Padák!Otevři padák!" "Co to dělá!Hanko, padák!Otevři ho!"Neposlouchala jsem je a jen..letěla…vznášela se a stále víc se přibližovala smrti…"Už jdu, Jakube,"vydechla jsem a na tvářích mě pálili slzy…
Našli jí dělníci v lese, kde měli kácet.Na hlavě měla Jakubovu helmu na in-lini a v ruce jeho rozesmátou fotku.V kapse prázdnou tubu od prášků-svou smrt si dobře pojistila…A v očích?Co jen mohli najít v očích?V očích nalezli neuvěřitelný smutek patnáctiletý holky, na kterou byla jedna smrt a tolik citů prostě moc…Alena spáchala sebevraždu dva dny po ní.Podřezala si žíly.Sama teď nevím, co cítila, snad úlevu, snad smutek…
:-(
Smutné písničky,venku sníh,sobota,sedíte u počítače....většina z vás tento pocit asi zná.Pocit kdy vám příde všechno těžké,nemožné a kdy se cítíte sami.Tento pocit prožívala i jedna holka.Byla strašně zamilovaná do jednoho kluka.Pořád si psali,telefonovali a vypadalo to,že se z toho co nevidět něco vyklube.Ze začátku to vypadalo jenom jako přátelství,ale později t začalo být vážnější.Potom ale začal couvat.Najednou to nebylo už to,co dřív.Choval se jinak.Přestali si psát a telefonovat a ta holka,která se jmenovala Naty se najednou cítila strašně sama.Neměla s kym hrát na icq hry,neměla moc komu psát,neměla pocit bezpečí.Nebyl den,kdy by nebrečela,nebyl den,kdy by na něj nemyslela,nebyla noc,kdy by se jí o něm nezdálo.Pořád myslela jenom na něj a ostatní kluci jí nezajímali.Prostě jim nevěřila a ani se jí žádnej nelíbil natolik aby s nim chtěla bejt.Když už to trvalo několik měsíců řekla si dost a byla rozhodnutá mu to říct a taky to udělala.Bohužel stalo se to,co čekala-nevyjádřil se.Uplynul další měsíc a on nejevil žádný zájem.Chtěla na něj zapomenout a začít normálně žít.Bylo to strašně těžký.Chyběl jí...chybělo jí to volání....ty jeho slova....ty jeho pohledy.Jediné co jí po něm zbylo,byl jeden obrázek,který jí jednou poslal.Uplynulo pár týdnů a Naty si řekla,že na něj prostě nemůže zapomenout a ani nechce.Někde uvnitř cítila že to prostě nepůjde a že všechno dopadne dobře.Trápila se už tak dlouho,že zapoměla co to vlastně je štěstí.Neuměla se radovat a žila ve svým světě kterýmu nikdo nerozuměl.Byla z toho všeho už strašně vyčerpaná a slabá.Začalo se jí často stávat že z ničeho nic omdlela.Jednou omdlela ve škole a odvezli jí do nemocnice.Celý týden jenom spala a spala.Chodili za ní všichni známý a přáli si aby se co nejdříve uzdravila.Dokonce přišel i ten kluk.Chytil jí za ruku a i když nevěděl jestli ho slyší,řekl jí:"Promiň za všechno....byl jsem blbej a neuvědomoval jsem si co dělám...ale já tě mám moc rád a vždycky jsem měl."Začali mu téct slzy a dal jí ještě před odchodem polibek.Chodil za ní každý den.Jednoho dne se Naty konečně probudila.
O pár dní později: Naty už byla v pořádku a s tim klukem začala chodit.Byl to nejšťastnější člověk na světě.Slíbili si,že se nikdy neopustěj už.Jednou ten kluk ale nepřišel do školy.Naty se bála že se mu něco stalo,protože když nepřišel do školy,tak jí to vžycky řekl.Začala hodina a do třídy přišla učitelka.Vypadala strašně nešťastně a celý třídě oznámila,že ten kluk měl ráno nehodu na kole.Srazil ho vlak a on nepřežil.Naty tomu nemohla uvěřit.Byla v šoku a okamžitě se se strašnym pláčem rozběhla pryč.Pryč ze školy.V hlavě se jí vybavovalo uplně všechno co spolu prožili,každý jeho slovo.Běžela rovnou za jeho rodiči,protože jí v tu chvíli přišli nejbližší.Zazvonila a ve dveřích stáli nešťastní rodiče.Naty se rozbrečela ještě víc a vrhla se jim do náruče.Poprosila je jestli by u nich nemohla přespat,že domů nechce,že chce být u nich.Nechtěla aby volali její mámě.Nechali jí spát v pokoji toho kluka.Ráno jí ale řekli že musí domů.Její máma měla o ní velikej strach a nevěděla kde jí hledat.Rodiče toho kluka Naty přemluvili a odvezli jí domů.Její mámě všechno řekli.
O měsíc později: Naty skoro nechodila do školy.Celý den probrečela.Věřila na posmrtný život a věděla,že její bývalí kluk by si nepřál,aby se zabila,ale ona nemohla být na světě bez něj.Napsala mámě a všem ostatním přátelům dopis ve kterym naprosto všechno vysvětlila a řekla vše co chtěla říct.Vzpoměla si na jejich slib "Nikdy se neopustíme" a poslední vteřiny jejího života skončily...

Láska je nejsilnější

29. července 2007 v 21:00 | Kašmatka |  Smutné příběhy o lásce
Láska je nejsilnější...
Slunce zapadá a barví oblohu. Město stále ještě žije svým přirozeným tepem, který se pomalu ale jistě zastavuje. Jsem na střeše jedné slavné budovy ve městě. Stojím na okraji a váhám. Váhám nad tím, jestli mám ukončit své trápení nebo žít dál s tou bolestí. Bolestí, kterou způsobil on. Přehrávám si pořád dokola tu dnešní scénu ... Byla jsem u seb doma. Seděla jsem na pohovce a v ruce jsem držela jeho fotku. Pohladila jsem ho po tváři, letmo políbila a opatrně ji vrátila do stolku. Najednou někdo zazvonil. Otevřela jsem dveře. Byl to on. Rozbušilo se mi srdce. Pozvala jsem ho dál. Začal mluvit o tom, že se dozvěděl od ostatních, že jsem do něj šíleně zamilovaná. Řekl, že mě nemiluje, ale prý můžeme být přátelé. Vyhodila jsem ho z bytu. Byla jsem zoufalá. Nasedla jsem do auta a projížděla městem. Celou dobu jsem měla pocit, že mě někdo sleduje. Zajela jsem ke slavné prosklené budově. Byla hodně vysoká a já na samém dně. Zablýsklo se mi před očima a vyjela jsem až nahoru. A co dál??? ... Říkám si: "Jsem tu, Bože. Vezmi si mě k sobě." Sbírám odvahu ke skoku. Slyším za sebou šramot. Ohlédnu se. Je to on. Říká, ať to nedělám. Obloha se zatahuje. Najednou se mi zvrtne noha a já padám dolů. Nic nevidím, neslyším ani necítím. Otevírám oči. Sklání se nade mnou a prosí, abych neumírala. Slyším houkat sanitku. Prší. Kapky deště padají na mé tělo, vlasy i tvář. Naposledy se na něj usměju. Ptá se, proč jsem to udělala. Ráda bych odpověděla: "Bez tebe už mě nebaví žít," ale už nemám sílu. Je konec.

Fotografie

29. července 2007 v 21:00 | Kašmatka |  Smutné příběhy o lásce
ářčáářFotografie
Kolik vzpomínek skrývá jediná fotografie?" ptáš se….

"Budu ti tedy vyprávět…" Sedla sis mi na klín a do ručky vzala černobílý kus papíru. Zvedla jsi ho k mým očím a prstíkem s nehtem namalovaným na růžovo jsi ukázala na dívku v bílých šatečkách se stuhou ve vlasech. "Kdo to je?" Ptáš se…….

"Víš, holčičko, to jsem já, když jsem byla malá. Byl to můj první školní den." Zasnila jsem se a viděla mámu, jak mi váže do vlasů tu stuhu. Cítila jsem ty slané slzičky na tváři. Ten stejný strach z neznámého. Tu radost, s jakou jsem poprvé vešla do svojí třídy a tu úlevu, když jsem zjistila, že tam jsou i moji přátelé…….. "I tvoje maminka měla ve vlasech bílou mašli, když šla poprvé do školy." Usmála jsem se, ale v tom úsměvu bylo víc bolesti a smutku než radosti.
"A tady?" Vytrhlo mě ze zamyšlení. Tvoje dětská ruka svírala obrázek. Něco se mi zadrhlo v krku. Ti dva mladí lidé na té fotografii se tenkrát tolik milovali. "To je moje první láska, víš broučku." Slzy stékaly jedna za druhou po mojí tváři. Nikdy jsem na něho nezapomněla. Navždy má své místo v mém srdci. Vzpomínám na ty roztomilé dolíčky ve tvářích, na rozcuchané vlásky a na jeho úsměv. Na jeho doteky, které byly zprvu nesmělé a poté to byly již doteky plné vášně. Ano jeho jsem nikdy nepřestala milovat……

"Proč máš tady tak velké bříško?" ptáš se……
"V tom bříšku byla tvoje maminka, než se narodila." U srdce mě bodne ostrý nůž. A něco ve mně se vzpírá a chce křičet. Proč si bůh bere ty, kteří si to nezaslouží? Proč si vzal mou dceru a ne mě? Nemůžu se ptát, já vím. Nikdo mi neodpoví. Nadechnu se a raději se snažím soustředit a nevzpomínat.
"Proč už tu maminka není?" ptáš se……
"Maminka byla jako andílek. Víš? Ona byla moc hodná a krásná a proto jí chtěl mít bůh u sebe. Víš?" Nechápavě se na mě díváš a vidím, jak se na tvojí dětské tvářičce objeví první slzička. Tvoje malá dětská brada se klepe, ale přesto se snažíš pláč zadržet. Jak jsi statečná, holčičko moje. Pomyslím si a sevřu tě v náručí. "Víš, maminka bude pořád s tebou a nikdy tě nenechá samotnou." Vytrhla si se z mojí náruče a utíkala pryč. Nevěděla jsem kam, ale ty jsi mi to vysvětlila v zápětí. Přiběhla jsi a v ruce držela bílou stuhu. Podívala ses na mě těma modrýma očima plnýma slz a já v nich viděla tvou mámu. "Uvaž mi ji, babičko, chci být jako maminka a taky jako ty, když si byla malá, aby mě maminka poznala, víš." Hlásek se ti třásl, když si mi podávala ten proužek bílé látky a já ti ho opatrně vplétala do vlasů. Nechtěla jsem plakat. Nešlo to. "Neboj, maminka tě vždycky pozná, broučku……"

"A jak mě maminka pozná, až budu velká?" Zadívala si se na mě očima plnýma zoufalství.
"Ty můj malý andílku. Maminka tě vždycky pozná." Dívala jsem se na tebe a doufala, že na svou mámu nikdy nezapomeneš.
………………………………………………………………………………………………….

U černé rakve pokryté bílými růžemi stojí mladá dívka. V ruce svírá pár fotek. Dívá se, jak z mraků vychází slunce. V jejích kaštanově hnědých vlasech září bílá stuha. Prohlíží fotky plné úsměvů a tiše zašeptá: "To aby jste mě poznaly……." Fotky schovala do kabelky a naposled se zadívala na černou rakev. Vzhlédla k nebi a usmála se. Poslala někam vzhůru vzdušný polibek a její oči říkaly…. "Nikdy nezapomenu!"

Zlomené srdce

29. července 2007 v 20:55 | Kašmatka |  Smutné příběhy o lásce
Zlomené srdce
Podala jsem si inzerát do rádia, protože jsem chtěla poznat někoho nového nebo se i seznámit. Ozval se mi Jakub. Psali jsme si nádherné a dlouhé SMS. Po několika týdnech jsme se konečně setkali. Domluvili jsme se, že přijedu k nim. Zašli jsme do jedné hospody, kde mě seznámil se svými kamarády. Najednou slyším: "Kdo to je a co tu dělá?" Otočila jsem se ke stolu a v tu chvíli jsem nevěděla, co říct, páč naproti mně seděl nádherný kluk. Jmenoval se Roman. Popovídali jsme si, něco popili a já pak musela jet domů. Přišla jsem na zastávku, kde bylo hafo lidí a mezi nima i moje spolužačka Katka, mimochodem i Romanova sestra. Přiběhla jsem za ní a začala jí vykládat o tom, jak úžasnýho má bráchu. Další den ve škole mi Katka řekla, že Roman chce moji fotku a že mě bude čekat na autobusovém nádraží. Hned, jak přijel bus ze školy, namířila jsem si to na nástupiště, kde mě čekal Roman. Vyměnili jsme si fotky, povykládali si, a pak odjeli domů. Tak to chodilo týden co týden. Roman se mi strašně zalíbil. A po večerech mi volal. Naše přátelství přerostlo ve vážný vztah. Bylo mi s ním krásně. Je to nádherný, když se člověk zamiluje. Postupem času se mi Roman začal zdát nějaký divný, ale nevěnovala jsem tomu velkou pozornost. Jednou mi napsal SMS, že se mnou chce mluvit a že mám přijít na zastávku. Vůbec jsem netušila, co mi chce. Řekl mi, že chce čas, že toho má teď moc. Tehdy si dělal řidičák a učil se na závěrečný zkoušky. Tak jsem mu ten čas dala, chtěla jsem být tolerantní. Ale když kluk řekne, že chce čas, je něco v nepořádku. Pořád jsem čekala na to, že se mi ozve. Ale on nic. Když jsem mu napsala, neodepisoval. Prostě se mi vůbec neozýval. Hodně mi v té době pomohly moje spolužačky, které mě vyloženě dokopaly k tomu, abych mu napsala, že je konec a že na něj nebudu čekat. Musím se přiznat, že to pro mě nebylo lehké. Ale já to udělat musela, protože jinak bych se pořád trápila. Doteďka nevím, proč to udělal. Náš vztah trval šest měsíců. A mně trvalo dva měsíce, než jsem se dostala z toho nejhoršího. Ale pořád doufám, že si uvědomí, co měl, a že se ke mně vrátí.

Ztracená láska

29. července 2007 v 20:54 | Kašmatka |  Smutné příběhy o lásce
Ztracená láska
Slyším,jak za mnou běžíš.
Kdybych měla po ruce klacek,hodila bych Ti ho pod nohy,jak si to dělával Ty mně.Byla sem moc zaslepená láskou na to,abych poznala,jaký opravdu jsi.
Někdy prostě nejde zapomenout.Problém je w tom,že člověk ty krásný chvíle rychle zapomene,ale ty špatný prostě nesmažeš ani gumou.
Pořád za mnou utíkáš.Nesmím se otočit!Nejde zahodit ty dva měsíce,cos mi ubližoval.To chceš dohonit ten promarněnej čas?Tu dobu,kdy si objímal nejen mě,ale i tu nafintěnou káču odvedle?
Ne,tohle nejde.Musím se Tě zbavit!
Všech myšlenek na Tebe.Musí to jít!!!
Támhle jsou dveře.Musím se k nim dostat.
Zlatá klika.Od čeho asi bude?
Jdou otevřít ztěžka.Nesmíš mě dohnat!!
Najednou se zastavíš.Nechápu to,mám srdce až v krku.
Běžím dál.Musím Ti utéct i všem těm vzpomínkám na Tebe!!
Ztrácíš se mi za zavřenými dveřmi.
Máš vyděšený pohled.Proč??
Otočím se směrem ode dveří a pohltí mě ostré světlo.
Pocítím ostrou bodavou bolest.
Už vím,co Tě vyděsilo.Přehlédla sem nápis na dveřích.
Stálo tam:´´CHODBA SMRTI´´….

Stín smrti

29. července 2007 v 20:53 | Kašmatka |  Smutné příběhy o lásce
Stín smrti
Seděla v temném pokoji a houpala se v křesle.Oči měla zavřené a poslouchala ticho.
Otevřeli se dveře a někdo rozsvítil.Nikola s sebou cukla a vyjekla:´´Zhasni!Rychle!´´ Radka se vylekala.´´Proboha dítě!Už zase?´´ Nikola na ní jen upřela pohled a pak koukla na vypínač.Radka zhasla a ve tmě se snažila spatřit dceřinu bledou tvář.´´Jen jsem chtěla říct,že přišla Ivana.´´Nika zakroutila hlavou a snažila se potlačit slzy.´´Vyřiď jí,že mi není dobře.´´zašeptala,ale i Radka věděla že to není pravda.Starostlivě se podívala do temného pokoje a pomalu zavřela dveře.
Teď už se Nika nemusela bránit slzám.Moc chtěla zase ucítit sluneční paprsky na své pobledlé kůži,ale nemohla.Ohrozila by tím spoustu lidí.Nesměla dát sílu svému stínu.Nemohla dopustit,aby znovu zabíjel.
Radka s manželem o ní měli starost.Nechápali,co se s ní děje.Ven vycházela jen v noci a vyhýbala se pouličním lampám.Pokoj měla zabedněný.Na oknech dvě vrstvy závěsů přes celý den a nikdy si nerozsvícela.Ani nevěděli,jak si dělá úkoly.Byla na střední,takže to nebylo nutné.Nesnažili se po tom pátrat.
Už se stmívalo.Radka si šla lehnout.Ale usnout nedokázala.Musela myslet na Nikolu.Usnula až vysílením.Probudil jí slabý vzlykot.Když koukla na budík,bylo půl třetí ráno.Chtěla se otočit a spát v domnění,že se jí to jen zdálo,ale zjistila že ten pláč přichází z pokoje Nikoly.Nazula si pantofle,oblékla si župan a šla pomalým,tichým krokem k modrým,polepeným dveřím.
Trochu pootevřela dveře a v šeru spatřila přemítající se tělo ze strany na stranu. Vzala škubající se tělíčko do náruče a začala Niku hladit po dlouhých vlnitých vlasech.Pak uviděla,jak se Nikoliny oči zaleskly.Byly uslzené a plné strachu.´´Mami!Děkuju,byla to jen noční můra.´´Radka jí utřela slzy a zeptala se:´´Je všechno v pořádku?´´Nika se odstrčila,vlezla si zpátky do postele a zašeptala:´´Ano všechno.´´Radka vstala a odcházela.Nika ještě zavolala´´Necháš prosím rozsvíceno na chodbě?´´Radka se usmála,nechala pootevřené dveře a šla si lehnout.
Nikola ještě dlouho pozorovala světlo a kontrolovala,jestli se jí nedotýká.Když se ujistili,že její rozklepané tělo nevrhá žádný stín,tvrdě usnula.
Když se Nika ráno probudila,s hrůzou zjistila,že svítí Slunce.Moc by jí to nevadilo,ale dnes se pořádá školní výlet.Nejdřív chtěla simulovat,ale pak jí došlo,že jí na to mamka neskočí.
Ve dveřích už stála Radka a podávala dceři pytlík se svačinou a půllitrovku limonády.Tohle Nice rozbilo všechny šance zůstat doma.Oblékla si triko a kraťasy a sáhla do rohu po černém batohu.Vzala si od usmívající se Radky balíček a opatrně ho vložila do největší kapsy.Limonádu si nejdřív vzala,ale pak se mámě omluvila a šla si natočit obyčejnou vodu.
Když byla flaška plná,ujistila se Nika,že máma není v dohledu,vzala si krabičku Paralenů a pár si jich nasypala do pití.Pak flašku pečlivě promíchala a strčila do boční kapsy.
Nejistě nastoupila do auta,kde na ní už slušnou dobu čekal otec a na chvíli přestala vnímat okolí.
K rozkoukání ji přiměl až hlas otce:´´Slečno,vystupovat.Autobus už je tady,´´usmál se a otevřel kufr.
Nikola stále omráčená vzhlédla vzhůru.a jakoby viděla paprsky Slunce nabádat stín,aby se probral.Lekla se,vytrhla tátovi batoh z ruky a rychle utíkala do autobusu.Ten jen zavrtěl hlavou a odjel.
Nika zamířila dozadu.Chtěla mít všechny na očích a zatáhla si u sebe malý závěs.
Když nastoupili všichni,i její nejlepší kamarádka Ivana,tak se ozval hlasitý motor Karosy a jelo se.Cesta trvala kolem hodiny a za celou dobu Nika nepromluvila.Musela si hlídat Slunce.Ivana se snažila komunikovat,ale po dvaceti minutách to vzdala.
Konečně byli na místě.Před okny autobusu se tyčil Křivoklát.Všichni jásali,jen Niku polil pot.Na obloze žádný mrak a stromů bylo málo.
Karosa zaparkovala a každý se hnal ven jak o život.Nikola vyšla poslední.
Jen co vyšla,tak jí pohltila zář zrádného Slunce.Podlamovaly se jí kolena a cítila se bezmocná.
Její stín se začal probouzet.Těkala očima a marně se snažila najít úkryt.
Stín nabíral na síle.Nikole se řinul pot z čela.Čím více Nika slábla,tím více stín nabíral sílu.Slunce ostře bilo do očí a všichni se radovali.Nika nechápala,jak můžou být všichni tak šťastní.
´´Teď nás čeká prohlídka hradu´´,řekla s úsměvem učitelka,která musela pořád dohlížet na neposlušná děcka.Nikole se ulevilo.
Když ale koukla na zem,zbledla hrůzou.Stín zmizel v kanále.Nemohla se pohnout,byla strašně vyděšená,co se stane dál.Rychle utíkala za ostatními,aby si nikdo nevšiml,že její rozklepané tělo nevrhá žádný stín.´´Tak Niky,kde se flákáš?´´,pištěla na ni Ivana.Všimla si,že je trochu pobledlá,ale nevěnovala tomu pozornost.´´Vždyť už jdu!´´zakníkala Nika a zvolnila krok.
Vysílením skoro omdlívala,za to stín nabíral na síle.Ale to netušila.
Třída vešla do hladomorny.Byl tam chlad.Děti to tam zadýchali a Nice se dělalo mdlo.Nikdo to ale nepostřehl.
Když vstoupili do věže,byla otevřena okna.Větralo se,protože jinak by bylo místnosti nedýchatelno.´´Nikdo se nebude přibližovat k oknům!´´řekla s úsměvem,ale důrazným tonem průvodkyně.Všichni poslechli.
Nika stále popadala dech.Nevnímala svět okolo sebe.Kolem ní se mihla Ivana.Nevěnovala tomu pozornost.Už se přestala klepat,jen přemýšlela,ajk stín zastavit.Pak uslyšela praskání dřeva a cukla s sebou.
Oči se jí zaleskly hrůzou a vyděšeně natáhla ruce.´´Ivano!!´´,stačila jen zakřičet a všichni se otočili.´´Proboha Morávková,slez z toho okna!´´vyjekla učitelka a rozběhla se ke gotickému oknu.Nika se upřeně podívala Ivaně do očí a jakoby se zastavil čas.Nemohla se hýbat a ostatní se taky nepohnuli.Koukla Ivaně do očí a viděla v nich bezmoc.Tušila,že nevlezla na okno dobrovolně.Mohla hýbat jen očima a to jí dovolilo,aby zahlédla Ivanin stín.´´Ne,to není její stín!!´´zakřičela a všechno se začalo hýbat.Nastal zmatek.Vyděšená Ivana se držela okenních rámů,ale něco jakoby jí sráželo dolů.Ivana vyjekla.Nika naposledy zahlédla její hluboké oči.Bylo pozdě.Její tělo se snášelo dolů tak rychle,jakoby měla místo srdce kámen.Nikolik stín znovu zabil.
Oknem se do místnosti vloudilo Slunce.Stín se k Nikole potichu vrátil….

Elizabeth

29. července 2007 v 20:52 | Kašmatka |  Smutné příběhy o lásce
Elizabeth
Chtěla se smát.Chtěla dát světu najevo,že umí být šťastná.Nedokázala to.Cukala koutky úst,ale nemohla vykouzlit ani trochu toho zázračného gesta.
Houpala se na židli a oči měla zavřené.Snažila se sebevíc,ale nešlo to!
Krásné myšlenky jakoby vylétli z okna,které dávalo prostor čistému vánku zvenčí,který foukal její zkřivenou tvář.Po šťastných vzpomínkách zbyl jen prach.Snůška lží a podvodů se jí honila hlavou.
Proklínala den,kdy šla do toho domu!Litovala toho,už od první chvíle,co tam přišla.Ten pach,co jí bodl do nosu nesnášela.Smrděly tam peníze a lži.
Lidé byli nepřívětiví a od začátku se k ní chovali jak ke zvířeti.
Proklínala hodinu,kdy se dozvěděla,že jí vlastní otec prodal.
Proklínala minutu,kdy se před ní zjevil chlupatej chlap a hnusně se na ni usmál.Páchlo mu z pusy a na první pohled bylo vidět,že to co chce taky dostane.
Proklínala vteřinu,kdy z ní svlékl šaty a ona se nemohla bránit.
Proklínala celý svůj zatracený život.Život bezmoci a strachu.
Nikdy se od té doby neusmála.Pamatovala si na maminku,která ji jednou objala,a řekla,že ji uchrání.Že ji nikomu nedá!!!Tak proč tu teď nestojí při ní a neobejme ji?Proč šla za tím andělem,který ji podal ruku?
Tyhle vzpomínky se jí z hlavy nesmazaly.Chtěla strašně moc,ale pořád viděla ten mámy pohled.Ona to musí zvládnout!Musí!Chce ukázat světu,že není slabá.
Zavrzaly dveře.Přišel zákazník…

Máte rádi zábavu nebo ste spíše usedlý typ?

29. července 2007 v 20:42 | Kašmatka |  Anketky
tak coo?? vyzpovíídejte se!!!

Je libo kávičku?? Je to super na tohle se určo koukněte!!

29. července 2007 v 20:35 | Kašmatka |  Sranda, prča, .....
Dejte si kávičku !!!!!!!!!!!!!!!

Manželský rozhovor!! sranda, to si přečtěte

29. července 2007 v 20:31 | Kašmatka |  Sranda, prča, .....
sranda, to si přečtěte